Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

“Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi”

“Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi”
büyük sivas haber
büyük sivas haber( [email protected] )
04 Ocak 2018 - 17:24

Vali Davut Gül, 2017-2018 eğitim öğretim yılı “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” kapsamında düzenlenen programa katıldı.

“Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi”

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Sivas Öğretmenevi’nde düzenlenen programda konuşan Gül, öğrenci meclisinin önemine değindi.

Onların da seçilerek göreve geldiğini aktaran Gül, “Demokrasi kültürünü bu yaşlarda aldınız. İnşallah görev yapacağınız bu bir yıllık süre içerisinde de hem arkadaşlarınızın taleplerini, sorunlarını üst makamlara iletmiş hem de kendinizi daha çok geliştirmiş olursunuz.” ifadesini kullandı.

Gül, okul meclislerinin amaçlarını öğrencilerin iyi kavraması gerektiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Bu amaçların birçoğunu gerçekleştirebilirsek hayatımıza çok şey kazandırmış oluruz. Türkiye’nin her tarafında okul meclisleri var, Sivas’ta da ayrıca Kadı Burhaneddin Öğrenci Meclisleri oluşturuyoruz. Hepinizin buralarda görev almanızı arzuluyoruz. Kadı Burhaneddin Öğrenci Meclisimizin ilk projesi ‘Annem Varsa Bende Varım’ adlı kitap okuma projesi olacak. 58 bin kitabı sizlere ulaştıracağız. Ve sizler bu kitapları ailelerinizle birlikte okuyacaksınız. İsteğimiz günde on beş dakika evde kitap okutulması.”

Daha sonra programda okul temsilcisi söz alarak sorun ve taleplerini iletti.

Konuşmaların ardından 2017-2018 eğitim öğretim yılı İl Öğrenci Meclisi Başkanı Kutluhan Enişte, görevi Ünal Bulut’tan devraldı.

Programa Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altunsoy da katıldı.(AA)

Sivas Haberleri

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]