Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Rektör Alim Yıldız Dekan Alim Yıldız İmzalı Yazı Gönderdi!

Rektör Alim Yıldız Dekan Alim Yıldız İmzalı Yazı Gönderdi!
28 Ağustos 2020 - 12:31

Geçtiğimiz haftaların en çok tartışılan konuları arasında en başta gelen Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı İlhan Çetin istifa etmesi / ettirilmesi süreci sonrası yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Rektör Alim Yıldız Dekan Alim Yıldız İmzalı Yazı Gönderdi!

İlhan Çetin’in istifasının henüz YÖK tarafından değerlendirilip işleme alınmadığı bilinirken Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Alim Yıldız’ın Tıp Fakültesine önce kendisini Dekan ataması daha sonra ise resmi yazı göndererek kendisine dekan yardımcıları ataması garip karşılandı.

Rektör Yıldız’ın fakülteye gönderdiği yazıda Alim Yıldız DEKAN ifadesi ise dikkat çekti.

Şuan görevden el çektirilen Dekan İlhan Çetin’in YÖK tarafından istifasının kabul edilmesinin hukuken mümkün olmadığı da bilinirken olası bir aksi durumda Prof. Dr. İlhan Çetin’in idare mahkemesinden yürütmeyi durdurarak TIP Fakültesi Dekanlığı’na dönecek olmasına ise kesin gözle bakılıyor.

Rektör Alim Yıldız’ın bu süreci neden bu şekilde geçirdiği ve diğer fakültelerin istifa eden dekanları içinde aynı muameleyi yapıp yapmadığı ise merak ediliyor.

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]