REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Türkiye’ye Yapılan DDOS Saldırılarından buyuksivas.com ‘da Nasibini Alıyor


Türkiye’ye Yapılan DDOS Saldırılarından buyuksivas.com ‘da Nasibini Alıyor
Reklam Ver 05444331555
30 Ekim 2019 - 13:19

Geçtiğimiz günlerde Türk Telekom başta olmak üzere Garanti Bankası BBVA dahil bir dizi kuruma yönelik olarak gerçekleştirilen siber saldırı tüm gün boyunca sürerken, saldırıların ağırlıklı olarak internet trafiğini yavaşlatan DDOS tipi siber saldırı olduğu belirtildi.

Türkiye’ye Yapılan DDOS Saldırılarından buyuksivas.com ‘da Nasibini Alıyor

Yapılan bu saldırılardan Türkiye’de ilk 5 bin site içerisinde yer alan ve Sivas‘ın en çok takip edilen portalı olan buyuksivas.com’da maalesef nasibini aldı.

Çeşitli güvenlik önlemleriyle engellemeye çalıştığımız saldırının rakamları ise ürkütücü mahiyette…

Son 24 saat içerisinde buyuksivas.com’a 112 Milyon’un üzerinde giriş denemesi sonrası ara ara yaşadığımız kesintiler nedeniyle takipçilerimizden özür diliyoruz.

Gerçekleştirdikleri saldırının büyüklüğünün daha kolay anlaşılabilmesi için saniyede giriş yapan istek sayısını belirtmek istiyoruz.

24 saatte ki 112 Milyon’un üzerinde ki giriş sayısı demek buyuksivas.com’a saniyede 77 Bin giriş demek… Bunu da kaldırabilecek bir sistem alt yapısı mevcut koşullarda maalesef bulunmuyor.

Saldırılar Türkiye, Rusya, Bulgaristan, Amerika, Tayvan gibi dünyada bulunan neredeyse tüm ülke lokasyonlarından proxy marifetiyle gerçekleştiriliyor.

Aşağıda son 24 saatle ilgili bazı ekran görüntüleri bulunuyor.


Geçtiğimiz Pazar günü boyunca etkisi hissedilen siber saldırılar neticesinde büyük kurumlar birbiri ardına açıklamalarda bulunurken, siber güvenlik uzmanları da yaşanan bu son gelişmeyi yorumladı. Rus merkezli siber güvenlik platformu Kaspersky’nin Kıdemli Güvenlik Araştırmacısı Maher Yamout, saldırı sonrası Hürriyet’e şu açıklamayı yaptı:

“Türkiye yalnız değil! Yakın zamanda META bölgesinde, Asya, Orta Doğu, Latin Amerika ve Güney Afrika’da dahil olmak üzere dünya çapında benzer DDoS saldırılarının bankaları ve telekom şirketlerini hedef aldığını gördük. Şu anda görünürdeki bilgilerle yaptığımız değerlendirmeye dayanarak, finansal motivasyonla yapıldığı için doğası gereği suç olan bu saldırıların aynı yolu izlediğini söyleyebiliriz. Saldırılarda gözlemlediğimiz ortak tema; saldırganların, kurbanlara gönderdikleri tehdit e-mailiyle belirli miktarlarda parayı Bitcoin ile ödemelerini istemeleri; aksi takdirde kurbanlar, 6, 54 ve 100 Gbps gibi değişen hacimlerde bir DDoS saldırısına maruz kalıyorlar. Para ödenmezse, saldırganlar bankanın çevrimiçi hizmetlerini azaltan ve itibarlarına zarar veren daha büyük saldırılar başlatabilir..”

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - buyuksivashaber@gmail.com