Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler


Sivas Valisi Davut Gül Oyunu Kullandı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sivas Valisi Davut Gül Oyunu Kullandı
12 Kişi Okuyor
24 Haziran 2018 - 16:48

Vali Davut Gül ve eşi Gülden Gül Cumhurbaşkanı ve 27. dönem milletvekilleri genel seçimleri için sandık başına giderek oylarını kullandı.

Sivas Valisi Davut Gül Oyunu Kullandı

Vali Gül ve Eşi Gülden Gül saat 09.00’da Atatürk Anadolu Lisesi’ne geldi. Burada bir süre sıradaki vatandaşların oy kullanmalarını bekleyen Gül çifti, daha sonra seçmen kağıtlarını vererek kabine geçti. Vali Gül ve Eşi Gülden Gül 1014 numaralı sandığa oylarını attı.

Oy kullanımının ardından açıklamada bulunan Gül, Sivas‘ta seçim döneminde her şeyin kardeşlik hukuku içerisinde geçtiğini belirterek, “Şu an itibariyle 3 bin 200’ün üzerinde güvenlik görevlimiz seçimlerin güvenliğini sağlıyor. Aynı zamanda seçimler Adalet Bakanlığımızın koordinesinde bağımsız bir şekilde yapılıyor. Vatandaşların seçime katılımı bu saat itibariyle çok yüksek. İnanıyoruz ki; seçim saatinin bitimine kadar vatandaşlarımızın önemli bir kısmı seçime katılmış olacak.” dedi.

İlimizde yatalak olan veya makul bir sebepten dolayı sandığa gelemeyen 98 kişinin seyyar sandıklarla bulundukları yerde oy kullanacağını kaydeden Gül, “Allah hayırlı uğurlu etsin. Allah ülkemizin önünü açsın inşallah. Bizde oyumuzu kullandık vatandaşlık görevimizi yaptık. Seçimlerde görev alan bütün kamu görevlilerine, siyasi partileri ve oy kullanan bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
Büyük Sivas Haber
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

  • Evet Aday Olmalı --> 122
  • Hayır Aday Olmamalı --> 499
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 05558981558