Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

“500 Baş Damızlık Düve Projesi” Kapsamında işletme Ziyaretleri

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“500 Baş Damızlık Düve Projesi” Kapsamında işletme Ziyaretleri
7 Kişi Okuyor
10 Kasım 2017 - 9:32

Sivas İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Seyit Yıldız, “500 Baş Damızlık Düve Projesi” kapsamında yapımı devam eden işletmeyi ziyaret etti.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, merkeze bağlı Kızılkavraz köyündeki işletmeyi gezen İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yıldız, yetkililerden bilgi aldı.

“500 Baş Damızlık Düve Projesi” Kapsamında işletme Ziyaretleri

Damızlık gebe düve ihtiyacı olan yetiştiricilerinin yurt dışına çıkmadan bu merkezlerden ihtiyaçlarını karşılayabileceklerini aktaran Yıldız, şunları kaydetti:

“Haziran ayında başlanan toplam 500 baş kapasiteli 2 ünite halinde ahır, yem deposu ve idari bina inşaatı yüzde 90 oranında tamamlanmıştır. Yatırımcımız yine hibe kapsamında 500 baş 4-8 ve 9-13 aylık yaşta kombine veya etçi ırk damızlık dişi dana, düve alımı için yurt içi ve yurt dışından hayvan toplama işlemine başlamış olup, Aralık ayı ortalarında işletmemizin faaliyete başlamasını beklemekteyiz. Bu proje ile Bakanlığımızca belirlenmiş illerde damızlık düve yetiştiriciliği yapan büyükbaş hayvancılık işletmelerinin kurulması, ülkemizin ihtiyaç duyduğu damızlık gebe düvelerin yurt içinden karşılanması, et ve süt üretiminde verimlilik ile kalitenin artırılması, sermayenin ülke içerisinde kalmasının sağlanması amaçlanmaktadır.” (AA)

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

  • Evet Aday Olmalı --> 72
  • Hayır Aday Olmamalı --> 265
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 05558981558