SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

“500 Baş Damızlık Düve Projesi” Kapsamında işletme Ziyaretleri

“500 Baş Damızlık Düve Projesi” Kapsamında işletme Ziyaretleri
Bu haber 10 Kasım 2017 - 9:32 'de eklendi

Sivas İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Seyit Yıldız, “500 Baş Damızlık Düve Projesi” kapsamında yapımı devam eden işletmeyi ziyaret etti.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, merkeze bağlı Kızılkavraz köyündeki işletmeyi gezen İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yıldız, yetkililerden bilgi aldı.

“500 Baş Damızlık Düve Projesi” Kapsamında işletme Ziyaretleri

Damızlık gebe düve ihtiyacı olan yetiştiricilerinin yurt dışına çıkmadan bu merkezlerden ihtiyaçlarını karşılayabileceklerini aktaran Yıldız, şunları kaydetti:

“Haziran ayında başlanan toplam 500 baş kapasiteli 2 ünite halinde ahır, yem deposu ve idari bina inşaatı yüzde 90 oranında tamamlanmıştır. Yatırımcımız yine hibe kapsamında 500 baş 4-8 ve 9-13 aylık yaşta kombine veya etçi ırk damızlık dişi dana, düve alımı için yurt içi ve yurt dışından hayvan toplama işlemine başlamış olup, Aralık ayı ortalarında işletmemizin faaliyete başlamasını beklemekteyiz. Bu proje ile Bakanlığımızca belirlenmiş illerde damızlık düve yetiştiriciliği yapan büyükbaş hayvancılık işletmelerinin kurulması, ülkemizin ihtiyaç duyduğu damızlık gebe düvelerin yurt içinden karşılanması, et ve süt üretiminde verimlilik ile kalitenin artırılması, sermayenin ülke içerisinde kalmasının sağlanması amaçlanmaktadır.” (AA)


POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA