SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Cumhuriyet Üniversitesinin İsmi Değişiyor

Cumhuriyet Üniversitesinin İsmi Değişiyor
Bu haber 02 Mayıs 2018 - 15:37 'de eklendi

Sivas Memleket Gazetesinde yer alan Yüksel Menekşe’nin haberine göre, Yüksek öğretim Kanunu ile Bazı Kanun ve KHK’lerde Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı, TBMM Milli Eğitim Komisyonunda kabul edildi. Buna göre aralarında Sivas Bilim ve Teknoloji üniversitesinin de bulunduğu 20 yeni üniversite kuruluyor. Tasarıda Cumhuriyet Üniversitesinin ismi de ‘Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’ olarak değiştirildi.

Cumhuriyet Üniversitesinin İsmi Değişiyor

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonunda, 4’ü vakıf olmak üzere 20 yeni üniversite kurulmasını öngören tasarı kabul edildi. Tasarıyla, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Gaziantep Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Konya Teknik Üniversitesi, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Malatya Turgut Özal Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi (Cerrahpaşa), Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Samsun Üniversitesi, Tarsus Üniversitesi, Trabzon Üniversitesi, Kayseri Üniversitesi, Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi, Eskişehir Teknik Üniversitesi, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi adlarıyla 16 devlet üniversitesi kuruluyor. Ayrıca tasarıyla Cumhuriyet Üniversitesinin adı “Sivas Cumhuriyet Üniversitesi” olarak değiştiriliyor.

Sivas Memleket Gazetesi

 

FACEBOOK HESABINLA YORUM YAP! ("Facebook'ta da paylaş" ı İşaretlemeyi Unutma! Yazılan yorumlardan yazarları sorumludur!)
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER