Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

CHP “Abdullah Gül Cumhurbaşkanı adayımız olamaz”

CHP “Abdullah Gül Cumhurbaşkanı adayımız olamaz”
02 Eylül 2020 - 18:26

Abdullah Gül’ün CHP’den 2023 yılında cumhurbaşkanlığına aday gösterileceğine dair iddiaları CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, yalanlayarak ihtimal dahilinde olmadığını söyledi.

CHP “Abdullah Gül Cumhurbaşkanı adayımız olamaz”

CHP’de gündem Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanı adaylığı…

2018’deki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Millet İttifakı’nda Muharrem İnce’nin yerine adaylığı gündeme gelen Abdullah Gül’ün, 2023 seçimlerinde CHP tarafından aday olarak gösterileceği iddiaları kamuoyunun gündeminden düşmemişti.

Başta Millet İttifakı’nda olmak üzere parti içinde de tartışmalara yol açan Gül iddialarına, CHP’den bugün açıklama geldi.

“İHTİMAL DAHİLİNDE DEĞİL”

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM’de basın toplantısı düzenledi.

“CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı CHP’lileri rahatsız edecek ve CHP’lilerin adaylığından memnuniyetsizlik duyacağı hiç kimse olmayacak.” diyen Özel, Abdullah Gül’ün CHP’nin adayı olmasının mümkün olmadığını söyledi.

Özel, konu ile ilgileri şunları söyledi:

“Yorumcular sürekli bu soruyu tekrarlıyorlar. Abdullah Gül, CHP’nin adayı değildir. Abdullah Gül’ün CHP’nin adayı olması mümkün değildir. CHP’nin adayı, CHP’nin Meclis Grubu tarafından aday gösterilecektir. Elbette partimizin yetkili organlarında tartışıldıktan sonra adaylaşacaktır. Açık yüreklilikle söyleyebilirim ki; CHP’nin cumhurbaşkanı adayı CHP’lileri rahatsız edecek ve adaylığından memnuniyetsizlik duyacağı hiç kimse olmayacak.

Bugün tekrar ortaya atılan iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Abdullah Gül’ün CHP’nin adayı olması gibi bir konu gündemimizde yoktur, ihtimal dahilinde değildir. Bu haberleri kesin dille yalanlıyoruz.”

AKŞENER’İN DEDİĞİ OLDU

Geçtiğimiz günlerde katıldığı TV programında Abdullah Gül’ün Millet İttifak’ından adaylığına değinen İyi Parti Lideri Meral Akşener, Abdullah Gül’ün adaylığına kendisinin engel olduğunu söyleyerek “Gül’ün tüm partiler tarafından aday gösterilme teklifi geldi. CHP’nin aday çıkarmasının doğru olacağını söyledim. ” ifadelerini kullandı.

Aynı programda Akşener, kendisinin Cumhurbaşkanı adayı gösterilmesini çok istediğini belirterek “Elbette aday olmayı çok isterim herkes gibi.” dedi. en son haber

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]