SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

CÜ’de “Öteki Sinema” Kuruluyor

CÜ’de “Öteki Sinema” Kuruluyor
Bu haber 03 Ekim 2017 - 16:19 'de eklendi

Cumhuriyet Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde “Öteki Sinema” adlı yeni proje hayata geçiyor.

“Öteki Sinema”

Doğu Anadolu Projesi (DAP) kapsamında desteklenen projede ilk olarak İletişim Fakültesi içerisinde 108 kişilik sinema salonu hazırlanıyor. Ayrıca, 18-29 yaş arası 15 kişiye kısa film ve belgesel üzerine 40 saat eğitim verilecek.

Eğitim sonrasında Sivas’ta yaşamış önemli isimlerin hayatlarını konu alan belgeseller çekilecek ayrıca bu filmler, ticari amaç gütmeden, ücretsiz olarak fakültenin sinema salonunda gösterime girecek.

Proje Koordinatörü öğretim görevlisi Bilal Sert, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sinemanın giderek büyüyen bir sektör olduğunu belirterek, “Bu durum ticari sinemanın dışında var olan sanat filmlerinin ya da amatör yapımların işini zorlaştırıyor. Bizim bu projedeki temel hedeflerimizden biri; popüler sinemanın dışında kalan yapımları ve öğrencilerin çektiği filmleri seyirciyle ücretsiz olarak buluşturmak. Ayrıca hazırlanan sinema salonunda amatör ya da profesyonel ayrımı yapılmaksızın biçim ve içerik bakımından uygun bulunan filmler de gösterilecek. Projemizin diğer hedeflerinden biri de sinema salonunda özel gösterimler ve söyleşiler düzenlemek. Ayrıca bu proje ile, taşrada yaşayan gençlerin sinemanın imkanlarından faydalanmasını engelleyen teknik ve fiziksel sorunların ortadan kaldırılmasını amaçlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Sert, ayrıca projenin teknik koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Onur Taydaş, eğitim koordinatörü Yrd. Doç. Mahmut Akpınar ve medya koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Yılmaz Daşlı’ya emeklerinden dolayı teşekkür etti.(AA)

Sivas Haberleri

FACEBOOK HESABINLA YORUM YAP! ("Facebook'ta da paylaş" ı İşaretlemeyi Unutma! Yazılan yorumlardan yazarları sorumludur!)
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER