SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

CÜ Eczacılık Fakültesinde Akreditasyon Çalışmaları

CÜ Eczacılık Fakültesinde Akreditasyon Çalışmaları
Bu haber 09 Ağustos 2017 - 11:03 'de eklendi

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Eczacılık Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Göknil Pelin Coşkun, fakültenin akreditasyon çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

CÜ Eczacılık Fakültesi

Coşkun, yaptığı yazılı açıklamada, akreditasyon eğitimi almak için Orta Anadolu Kalkınma Ajansına (ORAN) teknik destek başvurusunda bulunduklarını ve başvurunun kabul edildiğini belirtti. Eczacılık akreditasyonunun eczacılık eğitiminin uluslararası düzeyde rekabet edebilir ve yarışabilir düzeyde olmasını hedeflediklerini ve bu amaç için çalıştıklarını ifade eden Coşkun, Türkiye’de şu an 10 eczacılık fakültesinin akreditesinin sağlandığını ifade etti.

Cumhuriyet Üniversitesi Eczacılık Fakültesinin 2011 yılında kurulduğunu anımsatan Coşkun, “2013 yılında ilk öğrencilerimizi aldık, önümüzdeki sene de inşallah ilk mezunlarımızı vereceğiz. Akredite bir fakülte değiliz, bunun için de ön çalışmalara başladık ve ORAN’a akreditasyon eğitimi için teknik destek başvurusunda bulunduk. Sivas’ta iki başvuru kabul edildi. Bu başvurulardan birisi de fakültemizin başvurusuydu. Bunun için de eczacılıkta akreditasyon eğitimi alma konusunda destek alacağız ve biz de böylelikle fakültemizi akredite etmek için ön çalışmalara başlamış olduk.” ifadelerini kullandı.

Eczacılık Fakülteleri için artık akreditasyon sağlamanın zorunlu olduğunu ve akrediteyi sağlamayanlar için ileriki yıllarda öğrenci alamama, hatta kapatılma durumunun söz konusu olduğunun altını çizen Coşkun, “Üniversitemizin adını daha yukarıya taşıyacak ve Eczacılık Fakültesinde verdiğimiz eğitimde bu bahsettiğim uluslararası standartlarda eğitim verebilir düzeyde olduğumuzu da ispatlamış olacağız.” açıklamasında bulundu.

Akreditasyonun iki senelik bir süreç olduğunu vurgulayan Coşkun, “Akreditasyon eğitimi aldıktan sonra fakültede iyileştirilmesi gereken belli başlı konular olacak ve bu konularda da öğretim üyelerimiz çok ciddi anlamda çalışıyorlar. Bu eksikleri tamamladıktan sonra akreditasyon için başvuracağız ve akreditasyonu sağlamış bir fakülte haline gelmiş olacağız.” değerlendirmesinde bulundu.(AA)

Sivas Haberleri için tıklayınız.


POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA