hava -6° Hafif Kar/Rüzgârlı
DOLAR 18,8321 % % 0.02
EURO 20,2068 % % -0.03
GRAM ALTIN 1.136,07 % % 0,41
ÇEYREK A. 1.857,47 % % 0,41
BITCOIN 440.104 % -0.036
SON DAKİKA


Google News

Dün Sivas’ta Yapılan Ali Babacan’ın Deva Partisi’nden Çok Özel Notlar

Son Güncelleme :

06 Haziran 2020 - 20:49


Dün Sivas’ta Yapılan Ali Babacan’ın Deva Partisi’nden Çok Özel Notlar

Sivas’ta teşkilatlanma çalışmaları Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’na  oldukça yakın olduğu bilinen DEVA Partili Musa Malik Yıldırım ve koordinatör Mahmut Sami Topbaş başkanlığında yürütülüyor.

Dün Sivas’ta Yapılan Ali Babacan’ın Deva Partisi’nden Çok Özel Notlar

Kamuoyuna yansıyacak şekilde bu çalışmaların ilki ise dün gece Sivas Ramada otelde yapıldı.

Toplantıya daha önce Sivas’ta tekrar siyaset sahnesinde yer alacağını ve bunun için çalışmalar yaptığını belirttiğimiz Anavatan Partisi eski İl Başkanı Sacit AK başta olmak üzere, AK Parti’de bir dönem görev yapmış Belediye Meclis Üyeleri, Milletvekili Aday Adayları ve Mahalle Başkanları yer aldı.

Sivas Barosuna kayıtlı hukukçular, Cumhuriyet Üniversitesi’nde görev yapan bazı akademisyenler, şuan memur olarak bazı kurumlarda çalışan isimler, İş adamları ve diğer gönüllülerin yer aldığı toplantının yapılış amacı karşılıklı sohbet ve tanışmaydı.

Gelen koordinatörlerin, yaklaşık 35 kişilik katılımcıları sırayla kürsüye davet ederek konuşmaları istendi.

Konuşmalar esnasında koordinatörler ajandalarına özel notlar alırken bu notların ilerleyen günlerde görev tevdii edilecek olan İl Başkanına teslim edileceği düşünülüyor.

Ayrıca katılımcılardan bir tanesinin konuşmalar esnasında en dikkat çekici cümlesi ise eski bir AK Partiliden geldi. Konuşmacı “Bizim aslında lider problemimiz yok. Tek lider Hz. Muhammet’tir” deyince konuşması daha fazla uzatılmadan kesildi ve yaklaşık bir buçuk saat süren toplantıdan sonra yemeğe geçildi.

Deva Partisi Sivas İl Başkanı’nın kim olacağı henüz netleşmemiş durumdayken yapılan bu istişare ve değerlendirmelerle de “HUKUKÇU” ağırlıklı olmak üzere bir isme görev tevdii edilmek istendiği de öğrenildi.

Büyük Sivas Haber

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol