Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler


BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Bu ekskavatörü çocuklar kullanıyor

Bu ekskavatörü çocuklar kullanıyor
Fatmanur Akkişi
Fatmanur Akkişi( [email protected] )
13 Eylül 2020 - 12:44

Sivas’ta bir işletmeci, vatandaşların izlerken oldukça zevk aldığı ekskavatörü çocukların kullanımına sundu.

Bu ekskavatörü çocuklar kullanıyor

Sivas’ta çocukların kullandığı elektrikli mini ekskavatör dikkat çekiyor. Türk insanının büyük bir zevkle izlediği iş makinesi Sivas’ta bir işletmeci tarafından çocukların kullanımına sunuldu.

Kent merkezinde sanayi sitesinde bir usta tarafından oldukça ucuza üretilen mini elektrikli ekskavatör Paşabahçe mesire alanı içerisinde bulunan bir düğün salonunun bahçesine konuldu. İşletmeci Ümit Türkyılmaz tarafından düğün salonunun bahçesine konulan ekskavatör ile çocuklar hem eğleniyor hem de el becerilerini geliştiriyor. Dakikası 1 liradan kullanılan, sağa sola dönüp kepçesiyle de kum alabilen ekskavatör çocukların oldukça ilgisini çekiyor.

“Eğitim ve eğlenmek amacı ile yaptırdık”
Düğün salonu işletmecisi Ümit Türkyılmaz, ekskavatörü çocukların eğitim ve eğlenmeleri amaçlı yaptırdıklarını ifade ederek, “Bu kepçeyi sanayide yaptırdık, çocuklara eğitim ve eğlenmek amaçlı olsun diye. Çocuklar geldiğinde boş durmasınlar uğraşsınlar, öğrensinler, bir şeyler kazansınlar. Elektrik kullandığımız için cüzi bir ücret alıyoruz. Geçen sene işler iyiydi, bu sene koronadan dolayı işletmeler komple yatıyor, biz de yatıyoruz. Düğünler olduğunda talep vardı. Farklı oyuncaklarımız da var onlara da talep vardı ama artık yok” dedi.

Çocuklar ise ekskavatörü kullanınca oldukça zevk aldıklarını ifade etti.(İHA)

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]