SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber, Haberler, Haberleri, SivasHaber, SıvasHaber, Sıvas, Son Dakika

Haberimizin Ardından Çift Başlı Kartal Kaldırımlar Söküldü

Haberimizin Ardından Çift Başlı Kartal Kaldırımlar Söküldü
Bu haber 17 Haziran 2017 - 10:25 'de eklendi

Dün “Çift Başlı Kartal’ın Önce Anıtı Yapıldı Şimdi Kaldırımlara Kazınıyor” başlıklı haberimizle, Sivas Belediyesi’nin İstasyon Caddesindeki kaldırımların üstüne Çift Başlı Kartal Kaldırımlar işlemesi yaptırmasına gösterilen tepkiyi gündeme taşımıştık.

Çift Başlı Kartal

Çift Başlı Kartal Kaldırımlar Söküldü

İlk olarak halkın verdiği tepkiyi gazetemizin gündeme getirdiği bu konuya karşılık, Sivas Belediyesi, İstasyon Caddesinde başlatılan kaldırım yenileme çalışmaları kapsamında kaldırıma yerleştirilen Selçuklu Devleti’nin sembolü ‘Çift başlı kartal’ oymalı taşları kaldırdı.

İddiaya göre, Sivas Belediyesi Fen İşleri Müdürü kaldırım taşlarının Ankara’dan getirildiğini söyleyerek, “Biz bu taşları kentteki bazı duvarlara koyacağız. Biz sadece nasıl göründüğüne baktık. Deneme amaçlı kaldırıma konuldu. Herhangi bir tepki söz konusu değil” açıklamasına yer verdi.

Halkın gerek sosyal medya ortamında, gerekse bizzat kaldırımların yapıldığı esnada göstermiş olduğu tepkiye karşılık “Nasıl göründüğüne baktık” sözü doğruysa, Sivas Belediyesi’nin bu sembolü ayaklar altında denenmesi işin ne kadar ciddiye alınıp alınmadığını gözler önüne seriyor…

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA