Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

CHP’li Karasu’dan teşvik tepkisi

CHP’li Karasu’dan teşvik tepkisi
21 Ağustos 2020 - 16:39

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Cumhurbaşkanı Kararı ile yayımlanan teşvik bölgesi kararına sert tepki gösterdi.

CHP’li Karasu’dan teşvik tepkisi

Resmi Gazete yayımlanan 2846 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı İle Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar yürürlüğe girmiş ve yeni teşvik bölgeleri oluşturulmuştu.

Cumhurbaşkanı kararı ile oluşan yeni teşvik bölgelerini sert sözlerle eleştiren Karasu, Sivas’ın geçmiş dönemde olduğu gibi 4. bölgede yer almaya devam ettiğini kaydetti.

Karar için ‘’Dağ fare doğurdu’’ ifadelerini kullanan Karasu, iktidar eliyle Sivas’ın ekonomisi çıkmaza girdiğini belirtti.

‘PADİŞAHIM ÇOK YAŞA ANLAYIŞI İFLASA GÖTÜRDÜ’

‘’Teşvik kararıyla Sivas’a yatırım gelmeyeceği garanti altına alındı’’ diyen Karasu, ‘’Padişahım çok yaşa anlayışı Sivas’ı iflasa sürüklüyor. AKP Genel Başkanı her seçim dönemi gelip Sivas’a sözler verir, iktidar vekilleri ve STK temsilcileri sözlerin ardından teşekkür eder, ama sonrası hep fiyasko. Bu kararın ardından STK temsilcilerinden ve Cumhur İttifakı’ndan açıklama bekliyoruz. ’’ dedi.

Sivas ekonomisinin yeniden ayağa kalkabilmesi için teşvik bölgesinde Sivas’ın yerinin en azından çevre illerdeki gibi 5. bölge olması gerektiğini kaydeden Karasu, ‘’Sivas, 18 yıllık AKP iktidarından her geçen yıl geriye gitti. Bundan sonra da aynı senaryo ile karşılaşacağımız alınan kararla tasdik edilmiş oldu. AKP’nin ne Sivas’a ne de Türkiye’ye verebileceği birşey kalmamıştır’’ ifadelerini kullandı.

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]