DOLAR 32,3607 % 0.17
EURO 34,4602 % -0.71
STERLIN 40,3340 % -0.67
FRANG 35,3962 % -0.32
ALTIN 2.438,65 % -0,91
BITCOIN 2.201.404 -2.714

Sivas Mimarlar Odası’nda CHP Zihniyetini Temsilen Gibi Konuşanlar Kimler?

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sivas Mimarlar Odası’nda CHP Zihniyetini Temsilen Gibi Konuşanlar Kimler?

Kamuoyunu son günlerde oldukça fazla şekilde meşgul eden Sivas Merkez Camii Projesi tartışmaları artarak devam ediyor. Mevcut Başkan Akif Gencer başka, “Mimarlar Odası Üyeleri” başka açıklamalar yapmayı sürdürüyor.

Sivas Mimarlar Odası’nda CHP Zihniyetini Temsilen Gibi Konuşanlar Kimler?

Sorulduğunda kimse Camii yapımına karşı durmuyor gibi davranıyorken yapılan açıklamalar ve sosyal medya paylaşımları ise bu durumun böyle olmadığını ortaya koyuyor.

Öncelikle Başkan Akif Gencer’in bilgisi dahilinde olmadığı öğrenilen ve Sivas Mimarlar Odası facebook hesabından kimlerin yaptığı henüz bilinmeyen paylaşım şöyle;

“Yıkılan Kızılırmak ilkokulu yerine yapılması düşünülen camii kompleksi için eksik gördüğümüz birkaç hususu sizlerle paylaşmak istedik… Maddi manevi zorluk yaşadığımız şu günlerde düşünülmeden hareket edilen, yüksek maliyetlere inşa edilecek bu projenin acelesi nedir? Bu projenin oldukça yüksek miktarlı bütçesi zor günler geçiren vatandaşların ihtiyaçları için kullanılamaz mı? “Peki, tüm bu tutum ve davranışları Sivas halkı olarak, Sivaslı mimarlar olarak biz kabul edecek miyiz?”

Mimarlar Odası Üyeleri adına kimin yaptığı belli olmayan bu açıklama geçtiğimiz gün Kanal İstanbul Projesi için CHP Milletvekili Gülizar Biçer Karaca’nın yaptığı şu açıklamayı anımsattı.

CHP Doğa Hakları Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, korona virüs tedbirleri nedeniyle yargı mercilerine başvuruların askıya alındığına dikkat çekerek, Kanal İstanbul için yapılacak ilk ihalenin ertelenmesi çağrısında bulundu. Karaca, “Virüsün tüm dünyada çıkardığı anlam doğa ile uyumlu bir yaşam iken, bazıları bu ‘krizi fırsata çevirmeye çalışıyor. Birçok kamu hizmetinin askıya alındığı, yargı mercilerine başvuru sürelerinin dahi durdurulduğu dönemde, kamu kaynaklarını bu ihaleye harcamanın maksadı nedir? Bu ihale derhal ertelenmeli, kamu kaynakları ve bütçeleri sağlık için, halk için kullanılmalıdır” demişti.

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.