DOLAR 20,0104 % 0.13
EURO 21,5509 % 0.76
STERLIN 24,9742 % 0.83
FRANG 22,0987 % 0.02
ALTIN 1.252,72 % 0,22
BITCOIN 28.102,58 4.796

ÇEDAŞ’tan Kar Makineleri İle Anında Müdahele

Yayınlanma Tarihi : Google News
ÇEDAŞ’tan Kar Makineleri İle Anında Müdahele
blank
blank

ÇEDAŞ ekipleri, kış mevsiminde enerji nakil hatlarında oluşan arızalardan müşterilerinin etkilenmemesi için çalışmalarına devam ediyor. Kar yağışı ve fırtına nedeniyle kırsalda oluşan arızalara ulaşmakta zorluk yaşayan ekipler, 4×4 arazi araçlarının gidemediği bölgelere kar makineleri ile ulaşarak zorlu koşullar altında arızalara müdahale ediyor.

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) ekipleri, kış mevsiminin etkisini yoğun olarak hissettirdiği hizmet bölgesi Sivas, Tokat ve Yozgat’ta müşterilerine kaliteli ve kesintisiz enerji temini için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 52 bin kilometrekarelik hizmet bölgesindeki 40 ilçe ve 55 beldede teyakkuz halinde olan ÇEDAŞ ekipleri, zorlu arazi ve hava şartlarında arızalara müdahale etmek için yoğun çaba gösteriyor. Kar kalınlığının 2 metreye ulaştığı kırsal bölgelerde buz yükü ve fırtına nedeniyle oluşan arızaların bulunduğu yerlere uluşmakta güçlük çeken ekipler, kar makineleri ile ulaşabildikleri bölgelerde arızalara anında müdahale ediyor. ÇEDAŞ’ın kış dönemi Acil Eylem Planı kapsamında 15 bölgede oluşturduğu 60 kişilik özel ekip sayesinde arızalara 7/24 müdahale edilerek, enerji kesinti süreleri ise minimum seviyelere düşürülüyor.

“ÇEDAŞ EKİPLERİ DONDURUCU SOĞUKLARDA 7/24 SAHADA”

Kış mevsiminin etkisini en sert şekilde hissettirdiği geniş bir coğrafyada elektrik dağıtım hizmeti verdiklerini belirten ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, “Sorumluluk bölgemiz Sivas, Tokat ve Yozgat’ta müşterilerimizin kış şartlarında yaşanan enerji kesintileri ve olumsuzluklardan etkilenmemesi için ekiplerimiz çalışmalarına devam ediyor. Kış mevsimi öncesi oluşturduğumuz 60 kişilik özel ekibimiz şehir merkezi ve kırsalda yaşanan arızalara karşı anında müdahale edebilecek şekilde teyakkuz halindeler. Ekiplerimiz zorlu doğa ve arazi koşullarında canla başla mücadele ederek müşterilerimizin memnuniyeti ve enerjisiz kalmaması için yoğun çaba gösteriyorlar. Özellikle kırsalda zorlu doğa koşulları ile mücadele etmek zorunda kalan ekiplerimiz arazi araçlarının gidemediği bölgelere kar makineleri ile kar makinelerinin ulaşamadığı bölgelere ise yaya olarak gitmek zorunda kalıyorlar. Dondurucu soğuklarda yerden yaklaşık 20-30 metre yüksekte çalışma yapan ekiplerimiz müşterilerimizin enerjisiz kalmaması için 7/24 çalışıyorlar. İnsanların olumsuz hava koşulları nedeniyle dışarı dahi çıkmakta zorlandığı şu günlerde dondurucu soğuklarda sahada çalışan tüm personellerimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

ÇEDAŞ HABERLERİ

Büyük Sivas Haber

blank

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.