hava Hafif Kar
DOLAR 19,0182 % % 0.05
EURO 20,3963 % % 0.2
GRAM ALTIN 1.212,29 % % 0,22
ÇEYREK A. 1.982,10 % % 0,22
BITCOIN 544.411 % 0.4
SON DAKİKAGoogle News

ÇEDAŞ’ın Eleman İhtiyacına İŞKUR’dan Destek

Son Güncelleme :

27 Ocak 2017 - 9:59

ÇEDAŞ’ın Eleman İhtiyacına İŞKUR’dan Destek

ÇEDAŞ, İŞKUR Sivas İl Müdürlüğü ile ortak yürüttüğü “İşbaşı Eğitim Programı” ile elektrik dağıtım sektöründeki nitelikli eleman ihtiyacını karşılayarak istihdama destek oluyor.

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Sivas İl Müdürlüğü görevine atanan Hikmet Canpolat’ı ziyaret etti. ÇEDAŞ İnsan Kaynakları Direktörü Servet Güney’in de hazır bulunduğu ziyarette, ÇEDAŞ ve İŞKUR’un birlikte yürüttüğü projeler görüşüldü.

ELEKTRİK DAĞITIM SEKTÖRÜNDE NİTELİKLİ ELEMAN BULAMIYORUZ

Elektrik dağıtım sektöründe en önemli sorunların başında nitelikli eleman ihtiyacı olduğunu belirten ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, “Elektrik dağıtım sektöründe nitelikli personel bulmakta zorlanıyoruz. Nitelikli iş gücünün geliştirilmesi ve istihdama yönelik projelere önem veriyoruz. Bu nedenle mevcut personelimize düzenli olarak eğitimler vererek hizmet kadromuzu tespit ettiğimiz ihtiyaçlar doğrultusunda geliştiriyoruz. Aynı zamanda nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla İŞKUR ile işbirliği yapıyoruz. İŞKUR ile ortak yürüttüğümüz işbaşı eğitim programı kapsamında nitelikli personelleri şirketimiz bünyesinde istihdam ederek onlara kariyer imkânı sunuyoruz. Nitelikli eleman ihtiyacı konusunda İŞKUR’a desteklerinden dolayı teşekkür ederim. Nitelikli işgücünün geliştirilmesi ve istihdamın artırılması noktasında İŞKUR ile önümüzdeki süreçte birlikte çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI İSTİHDAMA VE NİTELİKLİ İŞ GÜCÜNE KATKI SAĞLIYOR

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden İŞKUR Sivas İl Müdürü Hikmet Canpolat ise, “İşbaşı Eğitim Programı, işsizliğin azaltılmasına yönelik olarak yürütülen aktif işgücü piyasası programlarından birisidir. Bu program ile kuruma kayıtlı işsizlerin yine kuruma kayıtlı işyerlerinde sahip oldukları mesleki bilgileri uygulama yaparak pekiştirmelerine, iş ve üretim süreçlerini bizzat görmelerine ve bir işi işbaşında öğrenmelerine olanak tanıyor. Programın temel amacı mesleki deneyimi veya iş tecrübesi olmayan kişilere mesleki deneyim ve iş tecrübesi kazandırılarak bu kişilerin istihdam edilebilirliklerinin artırılmasıdır. Bir diğer amacı ise nitelikli işgücü temin etmekte zorlanan işverenlere işe alacakları kişileri işyerinde belli bir süre gözlemleyerek ve eğitim vererek kişiler hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olma ve işe alma konusunda isabetli bir karar verme imkânı sunmaktır. Bu sayede, iş arayan ancak iş tecrübesi olmadığı için iş bulamayan kişiler iş tecrübesi kazanmakta, işverenler ise ihtiyaç duydukları işgücünü kendileri yetiştirme imkânına kavuşmakta olduğundan hem iş arayanlar hem de işverenler doğru iş ve doğru işçi bulma olanağı elde etmektedirler” şeklinde konuştu.

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), 31.08.2010 itibari ile özelleşerek hizmetlerine başlamıştır. Çalışma esasları EPDK tarafından belirlenen ÇEDAŞ, iletim noktalarından aldığı elektriği son kullanıcılara dağıtmaktadır. Sivas, Tokat ve Yozgat illerinde, 52.000 km2 alanda, yaklaşık 900 bin aboneye, 2,5 milyar kWh elektrik dağıtımı yapan ÇEDAŞ kaliteli hizmet anlayışını benimsemektedir.

Büyük Sivas Haber

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.