Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Berat Albayrak: “Cari Açığı Değil Cari Fazlayı Konuşacağız”

Berat Albayrak: “Cari Açığı Değil Cari Fazlayı Konuşacağız”
21 Ağustos 2020 - 17:52

Ne zaman dolar yükselse, borsa düşse ekonomik bir konu açılsa genellikle belli bir cenahın hedefi haline gelen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye’nin yeni dönemde cari açıklar yerine cari fazlaları konuşacağını söyledi.

Berat Albayrak: “Cari Açığı Değil Cari Fazlayı Konuşacağız”

Türkiye, milli enerji döneminde büyük adımlar attı. Hiçbir dünya ülkesinde olmayan sondaj gemileri Türkiye tarafından satın alındı ve sondajlara başlandı.

O günlerde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olan Berat Albayrak, bu çalışmalara büyük katkı sağladı. Atılan başarılı adımlar, çizilen doğru yol haritaları Türkiye’nin bugün elde ettiği başarıyı getirdi.

Fatih sondaj gemisi, Karadeniz’de Tuna 1 alanında 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi keşfetti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tarihi müjdeyi açıklamasının ardından kameralar Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a döndü.

“CARİ AÇIK KONUSUNU TÜRKİYE GÜNDEMİNDEN ÇIKARTACAĞIZ”

Yine bir Ağustos ayında, enerji alanında Türkiye’nin makus talihini tarihe gömen büyük bir zafere imza atıldığını söyleyen Berat Albayrak, “Buradaki mevcut keşif ve potansiyelle inşallah ülkemizin gündeminden cari açık konusunu çıkarıp cari fazlayı konuşacağız.

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]