SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Sivas Valisi Davut Gül, Canlı Hayvan Pazarını Ziyaret Etti

Sivas Valisi Davut Gül, Canlı Hayvan Pazarını Ziyaret Etti
Bu haber 16 Ağustos 2018 - 17:03 'de eklendi

Sivas Valisi Davut Gül, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi canlı hayvan pazarını ziyaret ederek hayvan yetiştiricileri ve vatandaşlarla sohbet etti.

Sivas Valisi Davut Gül, Canlı Hayvan Pazarını Ziyaret Etti

Pazardaki besicilerden küçük ve büyükbaş hayvanların fiyatları hakkında bilgi alan Gül, besicilerin sorun ve taleplerini dinledi.

Gezi ve incelemeleri sonrası açıklamalarda bulunan Gül, pazarda her bütçeye uygun kurbanlık bulunduğunu ifade ederek, “Kurbanlıkların önemli bir kısmı satılmış. Kurban Bayramına kadar da kalanların satılacağını düşünüyoruz. Satılmayan kurbanlıkları da açıklanan rakamlar doğrultusunda Sivas Et ve Süt Kurumu alacak. Dolayısıyla da vatandaşların almadığı kurbanlıkları üreticilerimiz Sivas Et ve Süt Kurumuna verebilir.” dedi.

Kurban pazarında dolandırıcılara da dikkat edilmesi gerektiğini belirten Gül, “Alıcı ve satıcıların sahte para ve dövizleri iyi tanımaları gerekir. Hem alanlar hem de satanlar için Allah hayırlı ve bereketli alışverişler nasip etsin. Yaklaşan Kurban Bayramı’nız da mübarek olsun.” diye konuştu.  (AA)

Büyük Sivas Haber

FACEBOOK HESABINLA YORUM YAP! ("Facebook'ta da paylaş" ı İşaretlemeyi Unutma! Yazılan yorumlardan yazarları sorumludur!)
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER