Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel HaberlerBU ALANA REKLAM VERİRSENİZ SİZİ GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 05444331555Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sivas Valisi Davut Gül, Canlı Hayvan Pazarını Ziyaret Etti


Sivas Valisi Davut Gül, Canlı Hayvan Pazarını Ziyaret Etti
1761
16 Ağustos 2018 - 17:03

Sivas Valisi Davut Gül, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi canlı hayvan pazarını ziyaret ederek hayvan yetiştiricileri ve vatandaşlarla sohbet etti.

Sivas Valisi Davut Gül, Canlı Hayvan Pazarını Ziyaret Etti

Pazardaki besicilerden küçük ve büyükbaş hayvanların fiyatları hakkında bilgi alan Gül, besicilerin sorun ve taleplerini dinledi.

Gezi ve incelemeleri sonrası açıklamalarda bulunan Gül, pazarda her bütçeye uygun kurbanlık bulunduğunu ifade ederek, “Kurbanlıkların önemli bir kısmı satılmış. Kurban Bayramına kadar da kalanların satılacağını düşünüyoruz. Satılmayan kurbanlıkları da açıklanan rakamlar doğrultusunda Sivas Et ve Süt Kurumu alacak. Dolayısıyla da vatandaşların almadığı kurbanlıkları üreticilerimiz Sivas Et ve Süt Kurumuna verebilir.” dedi.

Kurban pazarında dolandırıcılara da dikkat edilmesi gerektiğini belirten Gül, “Alıcı ve satıcıların sahte para ve dövizleri iyi tanımaları gerekir. Hem alanlar hem de satanlar için Allah hayırlı ve bereketli alışverişler nasip etsin. Yaklaşan Kurban Bayramı’nız da mübarek olsun.” diye konuştu.  (AA)

Büyük Sivas Haber


Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

  • Evet --> 82
  • Hayır --> 315
  • Karasızım --> 26
  • Fikrim Yok --> 21
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - buyuksivashaber@gmail.com