Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Bu Eserleri Elin Gavuru Cam Fanusta Muhafaza Ederdi! Peki Biz?

Bu Eserleri Elin Gavuru Cam Fanusta Muhafaza Ederdi! Peki Biz?
1625
11 Temmuz 2019 - 20:34

Büyük Sivas WhatsApp hattı 05558981558’e ulaştırılan fotoğraflar editörlerimizin canını oldukça sıkmış durumda… Şehrin idarecileri her fırsatta çeşitli bir çok ortamda şehirle alakalı oldukça süslü cümlelerle Sivaslılara seslense de Sivas’ta yaşanan sıkıntıları da görmezden gelmemeleri gerekiyor.

Bu Eserleri Elin Gavuru Cam Fanusta Muhafaza Ederdi! Peki Biz?

Lafa gelince tarih şehri, turizm şehri, tarım şehri olan Sivas ecdadın bıraktığı eserlere gözü gibi bakması gerekirken eline aldığı boyalarla duvarlarını boyuyor. Yıllardır restorasyonu süren eserlerin her fırsatta süslü cümlelerle tanıtıldığı ilimiz Sivas’ta bu eserlere gerçek manada asıl değerleri maalesef verilmiyor.

Büyük Sivas’a ve diğer medya kuruluşlarına ulaştırılan benzer görüntülere ve mesajlara duyarsız kalan idarecilerin görevlerini yerine getirmediği düşünülüyor.

Gazete patronlarını, gazete çalışanlarını, televizyon muhabirlerini vb. aleyhinde yapılan veya eleştiri konusu olan meseleler için arayan idarecilerin asıl işlerini yapması bekleniyor.

Sivas ile ilgili olumlu anlamda gelişen olayların yansıması öncelikle nasıl mülki amirlere oluyorsa, olumsuzlukları da üstlenmeleri gerekiyor.

Şehrin göbeğinde olan tarihi eserleri korumaktan aciz olan bir yapının nasıl daha başarılı işler yapacağı da merak ediliyor. Sivas Valiliği başta olmak üzere ilgililerin eserleri kontrol altında tutması bekleniyor.

Vatandaş gönderdiği mesajda “Tarihi mekânlarımızda ki duvar yazıları sivas imiza hiç yakismiyor” derken bizlerde Büyük Sivas Medya Grubu olarak vatandaşa katıldığımızı belirtiyor yetkilileri şehrin bu gibi sorunlarıyla ilgilenmeye davet ediyoruz.

Büyük Sivas Haber


Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

  • Evet --> 109
  • Hayır --> 392
  • Karasızım --> 34
  • Fikrim Yok --> 23
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - buyuksivashaber@gmail.com