DOLAR 27,4510 % -0.03
EURO 28,8365 % 0.06
STERLIN 33,2551 % 0.06
FRANG 29,9490 % 0.14
ALTIN 1.610,55 % -0,16
BITCOIN 763.739 -1.134

Meslek Lisesi Öğrencilerine Sivas Hizmet Vakfınca Burs Verilecek

Yayınlanma Tarihi : Google News
Meslek Lisesi Öğrencilerine Sivas Hizmet Vakfınca Burs Verilecek

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sivas Hizmet Vakfı arasında Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine burs verilmesi hakkında protokol imzalandı.

Meslek Lisesi Öğrencilerine Sivas Hizmet Vakfınca Burs Verilecek

Sivas Hizmet Vakfı tarafından 4 yıldır sürdürülen ‘Sivaslılar Evlatlarına Sahip Çıkıyor’ projesi kapsamında bu sene ilk kez belirlenen 3 meslek lisesinde okuyan ortaöğretim öğrencilerine burs verilmesi için protokol imzalandı.

Sivas Valiliği tarihi bina Vali Ahmet Muammer Bey Salonunda düzenlenen protokol imza törenine Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, Sivas Hizmet Vakfı Genel Sekreteri İbrahim Yasak, Sivas Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Recai Gülez, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Recep Basmacı ile Sivas Bilişim Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Halil Duman katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ve Ticaret Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, imzalanan protokolün öğrencilere hayırlı olmasını diledi.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise anlamlı bir günde anlamlı bir protokol imza töreninde bir araya geldiklerini ifade ederek, “Sivas Hizmet Vakfı, Sivas’ımızın tüm kesimlerini temsil eden Sivas’ın ortak bir değeri. Bugüne kadar insan merkezli birçok projeye imza attı. Özellikle eğitim alanında… Yükseköğrenim öğrencilerine burs verme noktasında da Sivaslı öğrencilere bu manada büyük katkı sağladı. Meslek lisesi memleket meselesi sloganıyla 13 bin öğrenci meslek lisesinde eğitimini görüyor. Bu noktada farkındalığı ve tercih edilebilirliği artırma noktasında meslek lisesinde okuyan öğrencilerimize ilk etapta 300, önümüzdeki yıllarda da meslek lisesini tercih edilebilir okul noktasında gelme ve oradaki öğrencilerimize destek olma adına hizmet vakfı böyle anlamlı bir yönetim kurulu kararı aldı. Hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

– Sivaslılar Evlatlarına Sahip Çıkıyor

Programda son olarak konuşan Vali Salih Ayhan ise Sivaslıların evlatlarına sahip çıktığını ifade ederek “Gelişmenin ve büyümenin temel faktörü yatırım ve hizmetlerin sürdürülmesiyle mümkündür. Devletimiz bütün zor koşullarda dahi yatırımlarını aksatmadan devam ettirmenin gayreti içindedir. Muhakkak ki bu yatırımlar çok önemlidir ancak insana ve onun geleceğine yapılan yatırım her şeyden daha önemlidir. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın felsefesi asıl amaçtır. Bu çerçevede, Sivas Hizmet Vakfı olarak “Sivaslılar Evlatlarına Sahip Çıkıyor” projesi kapsamında geçtiğimiz yıllarda lisans öğrencilerimize burs yardımlarını aksatmadan sürdürdük. Bunun yanında geçen sene başlattığımız ve hala sürdürdüğümüz “Tut Elimden Projesi” ve “Genç Mucitler Projesi” ile küçük bir dokunuşla güzel işler ve başarılar elde edecek gençlerimizin ihtiyacı olan maddi destekleri karşılamaya çalışıyoruz.” dedi.

– Meslek Liselerinin Önemi Her Geçen Gün Artmaktadır

Meslek lisesinde okuyan öğrencileri meslek liselerini tercihi özendirmek, birer meslek elemanı olarak yetişmelerine katkı sağlamak amacıyla onlara da burs vermeye başladıklarını belirten Vali Ayhan, “İlimiz Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren firmalarımızın ihtiyacı olan alanlarda teorik bilgilerini almış, uygulamada tecrübe edinmiş elamanlara ihtiyaç olduğu bilinmektedir. Yetişmiş kalifiye eleman bulmakta zorlanan firmalarımızın ihtiyaçlarını gidermek, ilimiz istihdamına katkı sağlamak için meslek liselerinin önemi her geçen gün artmaktadır. Burada okuyan öğrencilerimize, eğer yükseköğrenime devam etmezlerse, yetişmiş bir eleman olarak iş bulmaları için meslek liselerini tercih etmelerini özendirmenin gereği aşikârdır.” ifadelerini kullandı.

– 300 Öğrenci Burs Alacak

300 öğrenciye 6 ay süreyle aylık 100 lira burs verileceğini aktaran Vali Ayhan “İşte bu nedenle Sivas Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Sivas Atatürk Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi ve Sivas Bilişim Teknolojileri Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesinde okuyan öğrencilerimizden okul müdürlüklerince belirlenen 300 öğrencimize bu öğretim dönemi boyunca (6 (altı ay) süre ile) Sivas Hizmet Vakfı tarafından aylık 100 (Yüz) TL olarak karşılıksız burs verilecektir. Hayır sahibi vatandaşlarımızın katkısıyla oluşan bursların öğrencilerimize bir nebze de olsa katkısı olacaktır. Bu vesile ile hayır sahibi vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Sağladıkları katkılarla daha çok öğrencimize daha fazla burs ödeme imkânımız olacaktır.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından, Sivas Hizmet Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı, Vali Salih Ayhan ve İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı protokolü imzaladı.

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.