Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

“Bize Ham Sivaslı Değil, Tam Sivaslı Gerek”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“Bize Ham Sivaslı Değil, Tam Sivaslı Gerek”
814
09 Ocak 2017 - 15:41

Sivas Fasıl Heyeti, Âşıklar ve Halk Oyunları Derneği Başkanı Ahmet Ayık, haber merkezimize önemli açıklamalarda bulundu.

Ayık, Dernekte yapılan kültürel etkinliklerden, Sivas Belediyesi’nin vaat ettiği bina projesine kadar gündeme damga vuracak söylemlerde bulundu.

AYIK “TÜM VATANDAŞLARA KAPIMIZ AÇIK”

Fasıl Heyeti, Âşıklar ve Halk Oyunları Derneği’nin tüm vatandaşlara açık olduğu vurgusunu yapan Ahmet Ayık, şunları kaydetti:

“İlk olarak belirtmek isterim ki, derneğimiz vatandaşların bağışları ve aidatlarıyla ayakta durmaya devam ediyor… Derneğimiz her gün sabah 09.00’da açılıyor ve akşam saat 20.00-22.00’a kadar hizmet veriyor. Her vatandaş istediği an derneğimizi ziyarete gelebileceği şekilde koordine ediyoruz.

Gelen taleplere göre saz kursları düzenliyoruz. Bunları genelde Cumartesi ve Pazar günleri saat 10.00 -13.00 arasında gerçekleştiriyoruz.

“ BAŞKAN AYDIN’IN, SEÇİM BİLDİRİSİNDEKİ SÖZÜ HENÜZ GERÇEKLEŞMEDİ”

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın’ın seçim döneminde kendilerine bir bina sözü verildiğini kaydeden Ahmet Ayık, “Biz Belediyeden her türlü desteği bekliyoruz. Fakat kültüre destek verilmiyor. Sami Bey seçim bildirisinde Saz şeklinde bir bina yapıp teslim edeceklerini söylemişti. Fakat ortada herhangi bir proje yok. O zamanlar Kanal 58 ‘deki Ahmet Ayık ile faslı muhabbet programına katıldı. Bizzat canlı yayında Hilmi bilgin, İl Başkanı ve Sami Aydın sizi ihmal ettik. İlk geldiğimizde size müsait bir yer vereceğim demişlerdi. Fakat Başkan Aydın, göreve geldiğinden beri, bize destek olmadığı gibi bize mesafe koydu.

Bizler gelip geçiciyiz. Bu dernek bizden sonraki nesillere kalması ve kültürümüzün devam ettirilmesi gerekiyor. Fakat şuan ortada bizlere verilen hiçbir destek yok. Biz bu geleneğin devam etmesini istiyoruz.

Kaç kez derneğimiz kapanma durumuna geldi. Fakat insanlar kahve köşelerinde olmasınlar diye elimizden geleni yapıyoruz. Kira ödeyemeyecek duruma geliyoruz. Bu kültürün devam etmesi için herkesin desteğini bekliyoruz.”

“BİZLERE ARTIK BİR YER TEMİN EDİLSİN”

Ahmet Ayık, ilk olarak tek isteklerinin yeni bir dernek binası olduğunu belirterek, sözlerini şu şekilde noktaladı:

“Bizim beklentimiz ve isteğimiz derneğe bir yer temin edilmesi. Başkan Sami Aydın’ın verdiği sözü tutmasıdır. Aşıklık, halkoyunları, fasıl heyeti, ozanlar, şairler vb. kültürünün yaşatılmasıdır.”

7.Sultan Şehir Kültür ve Kardeşlik Gecesi

Geleneksel 7.Sultan Şehir Kültür ve Kardeşlik Gecesi 12 Şubat Pazar günü saat 19.00’da Atatürk Kültür Merkezi’nde halka açık ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilecek. Programa Azerbaycan/Bakü adem-i hayriye cemiyeti, Dünya Kara Papaklar Birliği Genel Başkanı ve Sivas Şube Başkanı, Semazen topluluğu, semah topluluğu, şairler, ozanlar, aşıklar, THM fasıl topluluğu katılacak.

Program TC. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sivas Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü, SİFAHOD işbirliğiyle gerçekleştirilecek.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

SİVAS BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİMİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

SİVAS BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİMİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ

  • AK PARTİ --> 158
  • CHP --> 44
  • MHP --> 220
  • BBP --> 369
  • İYİ PARTİ --> 50
  • SP --> 15
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 05558981558