DOLAR 32,4316 % 0.28
EURO 34,9808 % 0
STERLIN 41,5239 % 0.36
FRANG 35,5103 % 0.3
ALTIN 2.436,34 % 0,28
BITCOIN 69.733,02 1.8

Sivas Esnaf Kefalet Seçimlerinde “Belki de Biz Aday Olacağız!”

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sivas Esnaf Kefalet Seçimlerinde “Belki de Biz Aday Olacağız!”
Sivas’ın sayılı kooperatiflerinden olan ve binlerce TL kredi verebilen Sivas Esnaf Kefalet Kooperatifi seçimleri yaklaşıyor diyerek gün içerisinde yayınladığımız haber sonrası haber merkezimize ulaşarak bazı oda Başkanları açıklamalarda bulundu.

Sivas Esnaf Kefalet Seçimlerinde “Belki de Biz Aday Olacağız!”

Yaklaşan seçimler öncesinde artık emekliliğe ayrılmasına kesin gözle bakılan mevcut başkan Yüksel Demirgil’in koltuğunun taliplileri çalışmalarını sürdürürken şuana kadar aday olduğu resmen bilinen iki isim bulunuyor. Bu isimlerden bir tanesi Mehmet Akgül iken diğer isim ise Hakan Demirgil…

Kamuoyunda konuşulandan editörlerimizin edindiği bilgilere göre diğer oda başkanlarından adayların hangisinin yanında olduğunun bilgisi gün içerisinde haber olarak yayınlanmışken, haberde ismi yayınlanan bazı isimlerden bu duruma itiraz geldi.

İKİ ODA BAŞKANINDAN AÇIKLAMA

Haber merkezimizi arayan isimler arasında Tuhafiyeciler Odası Başkanı Ahmet Yıldız ve Tenekeciler Odası Başkanı Hamdi Çelik yer alıyor…

Tenekeciler Odası Başkanı Hamdi Çelik yaptığı açıklamasında “şuan seçimlere çok uzun zaman var. Bizim herhangi bir adayın yanında yada karşısında oluşumuz şuan mümkün değil. Elbette herkes aday olabilir. Herkes birilerini destekleyip karşısında olabilir ama bizim şuan böyle bir kesinleşmiş kanaatimiz söz konusu değildir” dedi.

Tuhafiyeciler Odası Başkanı Ahmet Yıldız ise “süreç henüz oldukça erken. Yarın belki bizlerde aday olacağız. Şuan bir adayın karşısında yada yanında olmamız söz konusu değildir” dedi.

NE YAZILMIŞTI?

Aday olacaklarını belirten Hakan Demirgil ve Mehmet Akgül’ün yanında olan isimlerde kamuoyundan edinilen bilgilere göre şöyle ifade edilmişti.

Şuan Hakan Demirgil’i destekleyeceği ifade edilenler arasında Berberler Odası Başkanı Ömer Şeker, Marangozlar Odası Başkanı Rafet Raif Aydın, Pazarcılar Odası Başkanı Adem Argın, Lokantacılar Odası Başkanı Nazım Yiğit, Tuhafiyeciler Odası Başkanı Ahmet Yıldız ve Hafik Esnaf Odası Başkanı Burhan Koçak’ın yer aldığı ifade edilirken diğer aday Mehmet Akgül’ü ise Demirciler Odası Başkanı Harun Koç, Tenekeciler Odası Başkanı Hamdi Çelik’in destekleyeceği ifade ediliyor.

Kalan diğer odaların ise şuan yakın çevresine bu konuda herhangi bir renk vermediği de edinilen bilgiler arasında…

Yapılan yeni açıklamalarla birlikte iki oda başkanının net olarak şuan adaylığını açıklayan Mehmet Akgül ve Hakan Demirgil’in yanında yada karşısında olmadığı da öğrenilmiş oldu.

Ayrıca haber merkezimize ulaşarak açıklama yapan bu isimlerinde yarın aday olabileceği ifade edilirken sürecin henüz erken olduğu da ifade edildi.

Esnaf Kefaletlerin Görevi Nedir?

Devletin zaman zaman esnaf kesimini desteklemek için ucuz kredi olanağı sağlaması ve bununla beraber başvuranlar arasından belirlenecek isimlerin yönetim kurulu kararları sonrası Halk Bankası ile bu kredilerden faydalandırılması.

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.