hava -6° Hafif Kar/Rüzgârlı
DOLAR 18,8321 % % 0.02
EURO 20,2068 % % -0.03
GRAM ALTIN 1.136,07 % % 0,41
ÇEYREK A. 1.857,47 % % 0,41
BITCOIN 440.104 % -0.036
SON DAKİKA


Google News

Bitki Koruma Ürün Satıcıları Bilgilendirildi

Son Güncelleme :

06 Mart 2017 - 14:36


Bitki Koruma Ürün Satıcıları Bilgilendirildi

Sivas İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, bitki koruma ürünleri satışı yapan bayilere yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi.

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, konferans salonunda yapılan toplantıda, “Bitki Koruma Ürünleri Stok Takip Sistemi” konulu bitkisel ürünleri için üretiminden pazarlama aşamasına kadar geçen süreçte kullanılan bitki koruma ürünlerinin Tarım Bilgi Sistemi üzerinden kontrollerinin sağlanmasıyla ilgili kentte görev yapan bitki koruma ürünleri satışı yapan bayilere bilgi verildi.

Sivas İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Seyit Yıldız, toplantıda yaptığı konuşmada, “Tarım Bilgi Sistemiyle ilaç kaçakçılığı önlenecek, orijinal ve güvenilir ilaçların tedarik edilmesi sağlanacak, ilaç satış süreçleri sistemimiz üzerinden kayıt altına alınacak. Kontrole tabi ilaçların izlenmesi ve ilaçlara ait kalite kontrol bilgilerinin kayıt altına alınması ile de gıda güvenliğinin sağlanması amaçlanmaktadır.” ifadelerini kullandı.

Toplantıda Türkiye geneli anlık olarak reçete yazma yetkilileri, uygulayıcı, bayi, toptancı ve firma sayılarının raporlanması, e-reçete sistemine geçilmesi, reçeteli ve reçetesiz ilaç satışı işlemlerinin takibi konuları hakkında da bilgi verildi.

Toplantıya, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Recep Işık ve Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Sivas Bölge Müdürü İsmail Kesin ve bayii yetkilileri katıldı. (AA)

Büyük Sivas Haber

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol