hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Google News

Sivas’ta Türasaş Diye Bir Fabrika Var Ama Nedense Sadece Adı Var

Son Güncelleme :

23 Şubat 2021 - 14:26

Sivas’ta Türasaş Diye Bir Fabrika Var Ama Nedense Sadece Adı Var

Türkiye Raylı Sistemler Araçları Sanayii AŞ ve TCDD Taşımacılık AŞ üst düzey yöneticileri 3 yıllık iş programı kapsamında TÜRASAŞ Sivas Bölge Müdürlüğü’nün faaliyet kolunu ilgilendiren işleri değerlendirmek üzere Sivas’ta bir toplantı gerçekleştirdi.

Sivas’ta Türasaş Diye Bir Fabrika Var Ama Nedense Sadece Adı Var

Toplantıda, TÜRASAŞ Sivas Bölge Müdürlüğü’nün üretim planında yer alan yeni nesil yük vagonları ve onarım programı ele alındı. TÜRASAŞ Sivas Bölge Müdürü Atanur Karadağ, katılımcılara fabrikaların kapasitesi ve mevcut iş durumu hakkında sunum yaptı.

Toplantının ardından TÜRASAŞ Genel Müdürü Mustafa Metin Yazar, TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Hasan Pezük ve diğer yöneticiler TÜRASAŞ Sivas Bölge Müdürlüğü vagon üretim ve vagon onarım fabrikalarını gezdi.

SİVAS’TA ARTIK GERÇEKTEN ÜRETİM YAPILIR MI?

Tüdemsaş kapatılıp Türasaş olduktan sonra göreve atanan Bölge Müdürü Karadağ’ın Sivas’ta ki fabrikaya ne kattığı merak edilirken vekaleten sürdürdüğü görev nedeniyle şuan bu göreve emanetçi olarak baktığı ifade ediliyor.

Ayrıca Karadağ’ın geçmiş idarecilerden farklı hiç bir çalışma yapamadığı ve eski gelenekteki bir çok alışkanlığı sürdürdüğü biliniyor.

Sivas’ın neredeyse tek fabrikası olan Türasaş’ın artık hak ettiği idarecilerle idare edilmesi ve fabrikanın eski gücüne kavuşması da Sivaslıların en büyük beklentisi

Büyük Sivas Haber
YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol