hava Çoğunlukla Bulutlu
DOLAR 19,0540 % % 0.13
EURO 20,5095 % % -0.63
GRAM ALTIN 1.211,97 % % -0,66
ÇEYREK A. 1.981,56 % % -0,66
BITCOIN 537.635 % -1.619
SON DAKİKAGoogle News

Muharrem İnce “Bin Günde Memleket Hareketi” Sivas’tan Başlıyor!

Son Güncelleme :

13 Ağustos 2020 - 18:01

Muharrem İnce “Bin Günde Memleket Hareketi” Sivas’tan Başlıyor!

Muharrem İnce: “4 Eylül’de Sivas Kongresi’nin yıl dönümünde Sivas’ta olacağız ve memleket hareketini başlatacağız” dedi.

Muharrem İnce “Bin Günde Memleket Hareketi” Sivas’tan Başlıyor!

“İlerlemiş yaşına rağmen Genel Başkanımız İsmet İnönü, kurultaylarda günlerce kurultayı takip etmiştir.  Şu anki Genel Başkanımız ise kendi konuşmasını yapmış ve alanı terk etmiştir. CHP’den ayrılırken dilekçeyle ayrılınmaz. Ayrılsam bile CHP’yi kurtarmak için ayrılırım” dedi.

İnce, “Türkiye’nin sorunları ortak akılla ve ortak değerlere sarılarak sahip çıkmakla olur. Türkiye seçeneksiz değildir. Türk seçmeninin yüzde 80’i değişkendir. Ben inanıyorum ki seçimlerde 50 artı 1 de mümkündür” diyerek geleceğe dair umut olacağını açıkladı.

Ayrıca İnce “Bugün başlattığımız hareketin adı ‘Bin Günde Memleket Hareketidir’. Kadrosu önemli kişilerden oluşmaktadır. Zafer hazırlanmaktır. Kadromuzla, söylemimizle zafere hazırlanıyoruz. Bu hareket gücünü milletimizden alacaktır.

4 Eylül’de Sivas Kongresi’nin yıl dönümünde Sivas’ta olacağız ve memleket hareketini başlatacağız. Bizim hareketimizde asla Atatürk düşmanları olmayacak. Hareket aklı ve bilimi esas alacaktır. Irk, dil, din ayrımına şiddetle karşı çıkacaktır. Bütün bu anlattıklarım bir Cumhuriyet öğretmenin anlattıkları değildir. Bunun için de milletin talepleri de vardır. Çok kısa sürede sizlere tanıtacağım alanında uzman memleket işlerine kafa yoran arkadaşlarımızla birlikte yollara düşeceğiz”

Büyük Sivas Haber
YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.