hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Google News

İlimizde Bilek Güreşi Yarışması Gerçekleştirildi

Son Güncelleme :

05 Aralık 2019 - 13:23

İlimizde Bilek Güreşi Yarışması Gerçekleştirildi

İlimizde “Gelecek bizi, biz Anadolu´yuz” projesi kapsamında bilek güreşi yarışması gerçekleştirildi. Sivas Primemall AVM´de 82 sporcunun katıldığı turnuvada renkli görüntüler ortaya çıkarken, dereceye girenlere başarı belgesi ve hediye çeki verildi.

İlimizde Bilek Güreşi Yarışması Gerçekleştirildi

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Sivas Gençlikspor İzcilik Kulübü tarafından “Gelecek biziz, biz Anadolu´yuz” projesi kapsamında ilimizde bilek güreşi yarışması düzenlendi.

Sivas Primemall AVM´de düzenlenen bilek güreşi yarışmasına 82 sporcu katılırken, yarışmacılar derece elde etmek için kıyasıya ter döktüler.

5 ayrı sıklette yapılan müsabakalarda sporcular hediye çeki ve başarı belgesi almak için rakipleriyle bilekleri yarıştırdı.

DERECEYE GİRENLERE PARA VE MADALYA

82 Sporcunun katıldığı turnuvada dereceye girenlere hediye çeki ve başarı belgesi takdim edildi. İlk 3´e giren sporculara madalya, birinciye ise hediye çekini 2. Kademe Bilek Güreşi Antrenörü Mustafa Aydın, antrenörler ve hakemler takdim etti.

VATANDAŞLAR İLGİ GÖSTERDİ

Sivas Primemall AVM´de gerçekleştirilen turnuvaya vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdiler. Hafta sonunu fırsat bilen Sivaslılar AVM´de düzenlenen bilek güreşi turnuvasına gelerek sporculara destek oldular. Ayrıca vatandaşlar karma özel turnuvada da bilek güreşi yarışmalarına katıldılar.

AYDIN: “ÇOK GÜZEL MAÇLAR YAPILDI”

2. Kademe Bilek Güreşi Antrenörü Mustafa Aydın, turnuva sonrası yaptığı açıklamasında, turnuvada dereceye girenleri kutlayarak; “Sivas Gençlik Spor ve İzcilik Kulübümüzün Sivas Primemall AVM´de yapmış olduğu  “Gelecek biziz, biz Anadolu´yuz” projesi bilek güreşi yarışmasına 18 yaş altında 82 erkek sporcu katıldı. Yarışmada 5 sıklette, sağ ve sol kol müsabakaları yapıldı. Tartı işlemlerinin ardından başlayan müsabakalarımız akşam sona erdi. Tüm katılımcılarımıza go kart bileti hediye edildi. İlk üçe giren sporcularımıza başarı belgeleri, birinci olan sporcularımıza da 100 TL hediye çeki verildi. Çok güzel maçlar yapıldı. Katılımcılara teşekkür ediyoruz. Dereceye girenleri de ayrıca kutluyoruz” diye konuştu. (İrade)

İŞTE DERECEYE GİRENLER

60 Kilo

1. Ömer Korkmaz

2. M. İbrahim Eliş

3. Ö. Faruk Öğer

70 Kilo

1. Bahadır Şerbet

2. Nurettin Öğütlüoğlu

3. Y. Emre Artut

80 Kilo

1. Serhat Yılmaz

2. M. Akif Eken

3. Erdeniz Özdemirci

90 Kilo

1. Ferhat Çelik

2. İ. Baki Aslaner

3. İsmail Kaya

+90 Kilo

1. Serdar Çiftçi

2. Ersin Yiğit

3. Emirhan Bacak

Büyük Sivas Haber
YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol