DOLAR 32,5864 % 0.03
EURO 34,9378 % 0.1
STERLIN 40,6372 % 0.17
FRANG 35,7529 % 0.07
ALTIN 2.429,11 % -0,04
BITCOIN 66.726,86 -0.402

Sivas Özel Halk Otobüslerine Bayan Şoför Aranıyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sivas Özel Halk Otobüslerine Bayan Şoför Aranıyor

Sivas Belediyesi Özel Halk Otobüslerinde artık Bayan Şoför lerde hizmet verecek.

Sivas’ta hizmet veren Özel Halk Otobüsleri önümüzdeki günlerde yenileniyor. Mevcut küçük otobüslerin seferlerden kalkacağı ve bunların yerine daha büyükleri ve girişleri basamaksız olan klimalı otobüslerin getirileceği açıklanmıştı.

Bu kapsamda önceki gün Kent Meydanında Sivas halkının beğenisine sunulan 2 çeşit Halk Otobüsü, Sivaslılar tarafından oldukça ilgi görüyor.

Ayrıca değişen otobüslerle rahat nefes alacak sadece Sivas halkı değil, günümüz şartlarının en zor mesleklerinden olan, günde binlerce insanla uğraşan, trafikteki saygısızlıkla sürekli karşı karşıya kalan ve klimasız otobüslerde bu sıcak havalarda akşama kadar ekmek parası için çaba gösteren otobüs şoförleri de yeni otobüsler ile rahat bir nefes alacağı düşünülüyor.

Sivas Özel Halk Otobüslerine Bayan Şoför Aranıyor

DEĞİŞEN OTOBÜSLERLE BERABER
BAYAN ŞOFÖRLERDE HİZMET VERECEK

Zaman zaman gerek eleştirilere maruz kalan gerekse yaptıkları davranışlarla birçok insanın takdirini kazanan şoförlere, yeni otobüslerle beraber bir yenilik geliyor.

Artık Sivas Özel Halk Otobüslerinde bayan şoförlerde hizmet verecek.

Konuyu facebook hesabı üzerinden duyuran Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, şu ifadelere yer verdi:

“BAYAN ŞOFÖRLER ALINACAK”

Özel Halk otobüslerinde şoför olarak çalışacak ehliyetli bayan personeller alınacaktır. Detaylı bilgi ve Müracaat; Özel Halk otobüsleri kooperatifi.”

DURAK YOĞUNLU KAMERA İLE TESPİT EDİLECEK

Sivas Belediyesi duraklarda yaşanan yoğunluğa anında müdahale edecek. Ulaşımda yaşanan sıkıntıları asgariye indirmek için yoğun bir çalışma sarf eden Belediye Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, kent merkezinde yoğun olan bazı duraklara güvenlik kamerası yerleştiriyor.

Duraklarda yolcu yoğunluğunu dikkate alarak Halk Otobüsçüleri Kooperatifi ile birlikte hareket eden ve çalışma başlatan Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, Dikilitaş, Kepçeli, AVM önü, Sivas Lisesi, Saraybosna parkı önü olmak üzere yaklaşık 15 ayrı noktaya kamera yerleştiriyor. Otobüslerin duraklarını yakından gören kameralar, 24 saat aktif halde bulunuyor.

Vatandaşların taşımada mağdur olmaması için başlatılan çalışmalar kapsamında belirlenen bölgelere kameraların montajı yapılmaya başlandı. Montaj işlemleri tamamlandıktan sonra duraklar online sistem üzerinden takip edilecek. Duraklarda yoğunluk olması durumunda anında müdahale edilerek yedekte bulunan otobüsler devreye sokularak yoğunluk olan duraklara gönderilecek.

Yapılan bu uygulama ile birlikte duraklarda yoğunluk yaşanmayacak.


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.