Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

“Sosyal ve Kültürel Alanda Birçok Başarılı Çalışmalar Yaptık”

REKLAM ALANI

(750x150px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“Sosyal ve Kültürel Alanda Birçok Başarılı Çalışmalar Yaptık”
680
30 Aralık 2017 - 19:07

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Alim Yıldız yeni yıl mesajı yayınladı. Yıldız  mesajında “sosyal ve kültürel alanda birçok başarılı çalışmalar yaptık” diyerek Sivaslıların yeni yılını kutladı.

“Sosyal ve Kültürel Alanda Birçok Başarılı Çalışmalar Yaptık”

Rektör Yıldız’ın mesajının tamamı şu şekilde;” Cumhuriyet Üniversitesi olarak 2017 yılında bilimsel, sosyal ve kültürel alanda birçok başarılı çalışmalar yaptık. Genelde ülkemize, özelde ise Sultanşehir Sivas’ımıza faydalı projeler üretebilen ve toplumsal duyarlılığı yüksek bireyler yetiştiren Üniversite olmak için gayret sarf ettik.

Yaptığımız bu çalışmalar sonunda ülkemizin köklü üniversitelerinden Cumhuriyet Üniversitemizin fiziki açıdan güzelleşmesi, öğrencilerimizin ve çalışanlarımızın layık olduğu görünüme kavuşması için tabiri caizse 2017 yılında yerleşkemizin her tarafını şantiyeye çevirdik ve Allah’a hamdolsun ekibimle birlikte planladığımız çalışmaların tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Diğer taraftan öğrenci odaklı yaptığımız çalışmaların neticesinde, bir yılda üniversitemiz başarı sıralamasında 7 ila 11 basamak yükselerek öğrencilerin tercih ettikleri üniversiteler arasında hak ettiği yerini bulmuş ve öğrenci memnuniyeti bakımından da 11 sıra birden yükselmiştir. İnşallah bu başarıyı önümüzdeki yıl daha da artırarak devam ettireceğiz.

2017 yılında birçok bilimsel sempozyum ve çalıştay yaparak ülkemiz gündemi ile ilgili önemli hususlara dikkat çekmeye çalıştık.

Dünyamızın dört bir yanında devam eden savaş, terör ve şiddet tüm insanlığı etkiliyor. Maalesef son yıllarda Müslüman kardeşlerimiz büyük zulümlere maruz kalıyor. Biz ülke olarak daima haklının ve mazlumun yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz.

2018 yılının ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlık için hayırlı olmasını diliyorum. Ülkemizde ve tüm dünyada, barışa, dostluğa, kardeşliğe ve dayanışmaya teşkil etmesini, akademisyenlerimize, idari çalışanlarımıza, üniversiteli ve orta öğrenimde okuyan öğrenci kardeşlerime başarılar getirmesini Cenâb-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

Geleceğimizi oluşturacak her bir günümüzün bir önceki günümüzden daha güzel, isteklerimize uygun ve insanlarımızı mutlu etmesi temennilerimle muhabbetlerimi sunuyorum.”


23 Haziran 2019 Yerel Seçim Anketi – İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı

23 Haziran 2019 Yerel Seçim Anketi - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı

  • Millet İttifakı - Ekrem İmamoğlu --> 339
  • Cumhur İttifakı - Binali Yıldırım --> 252
  • Diğer --> 4
  • Hiçbiri --> 5
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58