SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Sivas’ta Son Durum! AK Parti 4 MHP 1 Vekil Çıkarıyor! İyi Parti Baraj Altı!

Sivas’ta Son Durum! AK Parti 4 MHP 1 Vekil Çıkarıyor! İyi Parti Baraj Altı!
Bu haber 20 Nisan 2018 - 17:55 'de eklendi

Sisam Gündem Takip Sistemi 2 Sivas Siyasi Eğilim Araştırması konulu anket 06-12 Nisan 2018 tarihleri arasında tamamlandı. Sisam Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sami Şeker düzenlediği basın toplantısında gerçekleştirilen anketin sonuçlarını açıkladı. Sonuçlara göre AK Parti 4, MHP 1 vekil çıkarırken, CHP Vekil çıkaramıyor ve İyi Parti baraj altında kalıyor…

Sivas’ta Son Durum! AK Parti 4 MHP 1 Vekil Çıkarıyor! İyi Parti Baraj Altı!

Sivas il merkezindeki 65 mahalleyi temsil eden 10 ayrı bölgede, belirli kotalarla 18+ yaş grubundaki 1900 adet seçmen ile gerçekleştirilen ankette çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı.

Ankette Sivas Kent Yöneticilerinin, Sivas Milletvekillerinin, Siyasi Partilerin liderlerinin tutum ve davranışları, yasalaşan Siyasi Partilerin olası ittifaklarının Sivas seçmeni nezdindeki memnuniyet ve algısı, olası bir erken seçimde seçmenlerin oy verdiği partide kimleri Milletvekili Adayı ve Belediye Başkan Adayı olarak görmek istediği, seçmenlerin hangi Partinin Cumhurbaşkanı adayını tercih ettiği ve siyasi partilerin güncel oy oranları ölçülmüştür.

Ayrıca ankette Sivaslıların Sivas’ı en nereden takip ettiği, en çok kullandıkları sosyal medyanın ne olduğu, en çok hangi yerel gazeteyi okuduğu ve hangi yerel televiyonu izlediği vatandaşlara soruldu.

Süleyman Sami Şeker’in yapmış olduğu açıklamalar neticesinde ankette vatandaşlara sorulan soruda “Bu Pazar Milletvekili seçimi olsa hangi partiye oy verirsiniz?” denildi.

Vatandaşların %1,10’u bu soruya herhangi bir cevap vermezken verilen cevaplarda oranlar ve sıralama şu şekilde oldu:
% 0,20 HDP
% 0,30 Diğer
% 1,70 SP
% 3,10 BBP
% 5,20 İYİ Parti
% 6,80 Kararsız
% 8,40 CHP
% 11,50 MHP
% 61,70 AK PARTi

Bu sonuçlara göre Sivas’ta bu Pazar seçim olsa AK Parti’nin 4 MHP’nin ise 1 Milletvekili ile mecliste temsil edilebileceği görülüyor.

Büyük Sivas Haber


POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA