Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Bakaya Durumuna Düşmeyin!

Bakaya Durumuna Düşmeyin!
büyük sivas haber
büyük sivas haber( [email protected] )
13 Nisan 2019 - 11:48

Milli Savunma Bakanlığı Sivas Askerlik Şubesi Başkanlığı, askerliklerine karar aldıran er statüsündeki yükümlüleri bakaya durumuna düşmemesi için uyardı.

Bakaya Durumuna Düşmeyin!

Milli Savunma Bakanlığı Sivas Askerlik Şubesi Başkanlığı, yaptığı yazılı açıklama ile askerliklerine karar aldıran er statüsündeki yükümlüleri bakaya durumuna düşmemesi için uyardı.

Er statüsündeki yükümlülerin 2 grup halinde silah altına alınacağına dikkat çekilen yazılı açıklamada “Askerliklerine karar aldıran er statüsündeki yükümlüler 1999/2 tertip olarak 24-26 Nisan birinci grup, 12-13 Haziran ikinci grup olarak silah altına alınacaklardır.  Sevke tabi yükümlüler sınıf ve eğitim merkezlerini 9 Nisan tarihinden itibaren e-devlet üzerinde öğrenebilir. Sevk evraklarını e-devlet üzerinden alabilirler. Kimlik belgeleri ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti numarasına istinaden istedikleri PTT şubesinden yol ve iaşe bedelini alarak, askerlik şubelerine uğramadan birliklerine katılabilirler.  Sevke tabi yükümlülerin sınıf ve eğitim merkezlerini gösteren listeler askerlik şubesi ilan levhasına 9 Nisan tarihinde asılacak olup isteyenler öğrenebileceklerdir. Sevk evrakı birinci grup 9 Nisan, ikinci grup 1 Haziran tarihinden itibaren verilmeye başlanacak olup, toplu sevkler ise birinci grup 9-26 Nisan, ikinci grup 1-13 Haziran tarihleri arasında yapılacaktır. Sevk evraklarını almak üzere şubemize başvuracak yükümlülerin, nüfus cüzdanlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir” denildi.

Açıklamanın devamında, “Askere alınacaklardan birinci grupta sevke tabi yükümlüler evraklarını en geç 26 Nisan, ikinci grupta sevke tabi yükümlüler ise 13 Haziran´a kadar almaları gerekmektedir. Sevk evraklarını almayanlar ile aldığı halde birliklerine katılmayanlar bakaya suçunu işlemiş olacaklardır. Yükümlülerin zamanında sevk evraklarını almaları ve birliklerine katılmaları menfaatleri icabıdır” ifadeleri kullanıldı. (İrade)

Büyük Sivas Haber

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]