REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler


BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Alperen Ocaklarından Azerbaycan’a destek

Alperen Ocaklarından Azerbaycan’a destek
Fatmanur Akkişi
Fatmanur Akkişi( [email protected] )
09 Ekim 2020 - 10:27

Sivas Alperen Ocakları kent merkezinde düzenledikleri etkinlikle Azerbaycan’a destek verdi.

Alperen Ocaklarından Azerbaycan’a destek

Ermenistan işgali altındaki Dağlık Karabağ gerilimi Azerbaycan ve Ermenistan arasında savaşa dönüşürken, Türkiye’nin dört bir yanından Azerbaycan’a destek mesajları gelmeye devam ediyor. Sivas kent merkezinde toplanan Alperen Ocakları’na bağlı bir grup Azerbaycan’a destek pankartı açtı.

Konuya ilişkin basın açıklaması yapan Alperen Ocakları İl başkanı Serhat Şimşek “Biz Azerbaycan’la iki devlet bir milletiz. Şu anda Azerbaycan’daki Türk gardaşlarımız Dağlık Karabağ’ı işgal eden Ermenistan’la savaşıyor. Firavuna karşı olmak yetmez Musa’nın yanında olmak gerek şurasıyla Sivas Alperen Ocakları olarak Sivas kent meydanında onların yanında olduğumuzu göstermek için bu pankartı astık. Çeşitli platformlarda işgalci Ermenilerin öldüğünü, yaralandığını söyleyenlerin bunları söylemek yerine Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarında ne işlerinin olduğunu sormaları gerekir. Gönül coğrafyamızda ki tüm soydaşlarımızla alakalı tüm gelişimleri yakından takip ediyoruz.

Dost kardeş Azerbaycan Türklerinin arkalarında değil yanlarında olduğumuzu bir kez daha belirtmek isterim. Sözlerimi şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun bir sözünü tüm Türk düşmanlarına hatırlatarak bitirmek istiyorum. Kan dökmeyi seven bir millet değiliz ama mevzu vatanda dünyanın şah damarını keseriz” dedi. (İHA)

Büyük Sivas Haber

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]