Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Başkan Aydın’dan Öğretmen, Öğrenci ve Velilere Öneriler

REKLAM ALANI

(750x150px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Başkan Aydın’dan Öğretmen, Öğrenci ve Velilere Öneriler
498
22 Eylül 2018 - 12:51

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın’dan öğretmenlere, öğrencilere ve velilere önerilerde bulundu. Başkan Aydın, “Kendinizi yetiştireceksiniz hangi işi yapıyor olursanız olun sıradan olmayacaksınız. Ölü balık gibi suyun sizi götürdüğü yere gitmeyeceksiniz. Yönünüzü siz belirleyeceksiniz onun için bilgili olacaksınız, inançlı olacaksınız, dirayetli olacaksınız emin olun başarırsınız. Ev hanımı mı oluyorsunuz? İyi bir anne olacaksınız, iyi bir ev hanımı olacaksınız. Öğretmen mi oluyorsunuz? İyi bir öğretmen olacaksınız farkınızı fark ettireceksiniz” dedi.

Başkan Aydın’dan Öğretmen, Öğrenci ve Velilere Öneriler

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasının ardından Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın öğretmenlere ayrı, öğrencilere ayrı ve velilere ayrı önerilerde bulundu. Öğretmenlere seslenen Aydın, “ Ülke olarak özel bir süreçten geçiyoruz, dünyada en kıymetli şey bilgi, bilgi olmadığı zaman hiçbir şey olmuyor. Bu meslek sizlerin sadece evinizi ailenizi geçindirmek için yaptığınız bir iş olmamalı. Her bir öğrenci sizin eseriniz olmalı burada yetiştirdiğiniz çocuklar bir şekilde okulu bitirirler ve diplomayı alırlar ancak onları donanımlı birer birey olarak, idealist birer birey olarak, ülkesini, bayrağını, dinin, devletini, seven onlara hedef koyan hedefleri doğrultusunda onları yönlendiren bireyler olmalısınız. Öyle ki insanlara en büyük mutluluğu gururu veren eserleridir. Sizin eserleriniz bu çocuklar olacaktır. İnanıyorum ki bu çocuklarımız içerisinde bırakın Sivas’a, bırakın Türkiye’ye dünyaya yön verecek çocuklar gençler yetiştireceksiniz buna ben inanıyorum” dedi.

BAŞKAN AYDIN’DAN ÖĞRENCİLERE DİP NOT “HEDEFLERİNİZİ YÜKSEK TUTUN”

Moral motivasyon konuşması yapan Aydın bir çok noktada da uyarıda bulundu; “ Öğrencilerimiz için söylüyorum hiçbir zaman kendinizi küçümsemeyin, efendim ben köylü çocuğuyum, benim ailem zengin değil ben gariban bir ailenin çocuğuyum diye kendinize haksızlık etmeyin. Çalışan, hedef koyan isteyen başarır, rabbimde onlara nasip eder bunu da hiç unutmayın. Hedefiniz sınıf geçmek diploma almak olmamalı şu anda çok sayıda diplomalı insanımız var ama maalesef iyi yetişmeyenler için o diploma çok bir şey ifade etmiyor. Kendinizi yetiştireceksiniz hangi işi yapıyor olursanız olun sıradan olmayacaksınız. Ölü balık gibi suyun sizi götürdüğü yere gitmeyeceksiniz. Yönünüzü siz belirleyeceksiniz onun için bilgili olacaksınız, inançlı olacaksınız, dirayetli olacaksınız emin olun başarırsınız. Ev hanımı mı oluyorsunuz? İyi bir anne olacaksınız, iyi bir ev hanımı olacaksınız. Öğretmen mi oluyorsunuz? İyi bir öğretmen olacaksınız farkınızı fark ettireceksiniz hangi işi yapıyor olursanız olun eğer bu farkınızı fark ettiremiyorsanız bilin ki bir yerlerde eksiklik vardır. Eksiklik elbette ya sizdedir ya da sizleri yetiştirendedir bu bakımdan idealleriniz ve hedeflerinizi her zaman yüksek tutun biz size inanıyoruz ve güveniyoruz” şeklinde konuştu.Zor dönemlerin geride kaldığına dikkat çeken Aydın, “ Dünyada hiçbir şey rehavete kapılmayı gerektirmiyor eğer bir ülke veya bir insan rahatsa bilin ki ya bedelini ödemiştir o yüzden rahattır ya da bedelini ödeyecektir. Rahatlık kendiliğinden olmaz. Sizlerde bugünden itibaren gelecek Türkiye’nin rahatlığı için bedellerini şimdiden ödemelisiniz o doğrultuda çalışmalısınız” ifadelerine yer verdi.Velilere ise insanlığa faydalı çocuklar yetiştirmeleri konusunda öneriler veren Başkan Aydın, “ Bir anne baba için kendi başarısı her zaman önemlidir ama evladının bu başarısı onlar için daha önemlidir. Öyle anne ve babalar vardır ki bu annelik duygusundan gelen bir şey kendisi daha çocuk denilecek yaştadır bütün hayalini geleceğini çocuğunun üzerine kurar. Öyleyse anne ve babalar olarak çocuklarımızın hayallerini kısıtlamayalım onların sadece evini geçindirecek meslekler sahibi olmasından öte onların ülkeye millete katkı sunacak kişiler bireyler olarak yetişmesi noktasında teşvik edelim. Rabbim yarattığı hiçbir şeyi rızıksız bırakmaz şükürler olsun. O yüzden insanlığa faydalı olmak bizim hedefimiz olmalı. Bugün dünyada huzursuzluk var, kan var gözyaşı var bunların olmaması için ne yapabiliriz hedeflerimizi bu doğrultuda koymalıyız” diyerek sözlerini noktaladı. (Memleket)

Büyük Sivas Haber


23 Haziran 2019 Yerel Seçim Anketi – İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı

23 Haziran 2019 Yerel Seçim Anketi - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı

  • Millet İttifakı - Ekrem İmamoğlu --> 358
  • Cumhur İttifakı - Binali Yıldırım --> 274
  • Diğer --> 4
  • Hiçbiri --> 10
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58