Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Mustafa Eken’in Döneminde Oturmak Yok Hızla Ayağa Kalktık!

Mustafa Eken’in Döneminde Oturmak Yok Hızla Ayağa Kalktık!
1758
11 Temmuz 2019 - 20:50

Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Mustafa Eken, Volkswagen´in Türkiye´de Skoda ve Seat üretimi için kuracağı fabrikaya talip olduklarını geçtiğimiz günlerde açıkladı.

Mustafa Eken’in Döneminde Oturmak Yok Hızla Ayağa Kalktık!

Kurulacak fabrika için Demirağ Organize Sanayi Bölgesi´nde istenildiği kadar yer verilebileceğini ifade eden Başkan Eken, “Valimiz, Belediye Başkanımız, siyasetçilerimiz, bürokratlarımız, tüm STK´larımız ile işbirliği içerisinde bu talebimizi güçlü bir şekilde dillendirmek istiyoruz. Oluşturacağımız kamuoyu desteğiyle sonuç alacağımıza inanıyoruz” dedi.

Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Mustafa Eken, Volkswagen´in Türkiye´de Skoda ve Seat üretimi için 2 milyar euroluk yatırım yaparak kuracağı fabrikaya talip olduklarını açıkladı.

Yaptığı bu açıklamanın ardından yayınladığımız haberlere sayısız “inşallah” “maşallah” mesajları atılırken Eken’in açıklamasının ardından ne tür girişimler yaptığı bilinmiyor.

Volkswagen´in Türkiye´de Skoda ve Seat üretimi için kuracağı fabrikaya talip olan Başkan Eken’in geçtiğimiz aylarda Sivas’ta kapanan Volkswagen Plaza ile alakalı yatırımcıyı ayakta tutmak için Ticaret Odası Başkanı olarak ne yaptığı da merak ediliyor.

Eken’in adaylığı döneminde “Artık yerinde oturma dönemi bitti. Hızlı bir atağa kalkmamız lazım. Ticaret ve Sanayi Odasının ilk görevi üyelerinin hakkını savunmaktır. İkincisi üyelerimize yol göstermektir.  Bunları hayata geçirdiğimiz zaman zaten değir işler de rayına oturur. Sonra bir bakarsınız ki Sivas´ta bir genişleme başlamış… Ama eğer bizde hiçbir şey yapmadan burada oturursak, gelen yatırımcıyı kaçırırsak, ilimizdeki yatırımcılara sahip çıkmazsak, bu koltuklara oturan üyelerimizi tanımazsak, kendi egomuzla uğraşırsak, hiçbir şey değişmez.” ifadelerini kullanmıştı.

Ayrıca Sivas’ta oldukça zor durumda olan bir çok tüccar için Eken’in ne yaptığı da merak konusu…

Bizler de Büyük Sivas Medya Grubu olarak Volkswagen´in Türkiye´de Skoda ve Seat üretimi için kuracağı fabrikaya talip olduğumuzu ayrıca belirtmek isteriz…

Büyük Sivas Haber


Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

  • Evet --> 109
  • Hayır --> 392
  • Karasızım --> 34
  • Fikrim Yok --> 23
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - buyuksivashaber@gmail.com