Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Başkan Bilgin Kararlı! “Kaldırım işgaline asla taviz vermeyeceğiz”

Başkan Bilgin Kararlı! “Kaldırım işgaline asla taviz vermeyeceğiz”
09 Eylül 2020 - 19:58

Başkan Hilmi Bilgin, esnaflara ve vatandaşlara çağrı da bulunarak, “Kaldırım işgalinde kararlıyız. Şehrin yoğun yerlerinde yapılan işgallerde kesinlikle toleransımız yok.” dedi

Başkan Bilgin Kararlı! “Kaldırım işgaline asla taviz vermeyeceğiz”

Sivas Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Zabıta Haftası’nın 194. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’i ziyaret ettiler.

Makam odasında gerçekleşen ziyarete Belediye Başkan Yardımcısı Kayhan Işık, Zabıta Müdür Vekili Uğur Eraslan ve zabıta personeli hazır bulundu.

Zabıta Haftasını kutlayan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin “Zabıta teşkilatı; hem şehrin nizam ve intizamını sağlamak hem de hemşerilerimizin hemşerilik hukuku içerisinde daha düzenli, daha nizamlı bir şehirde yaşaması için fedakârca çalışma yapan bir birimdir. Bu özverili çalışmalarından dolayı belediyemiz zabıta teşkilatına teşekkür ediyorum.” dedi.

BAŞKAN BİLGİN’DEN ESNAFA ÇAĞRI

Başkan Bilgin, esnaflara ve vatandaşlara çağrı da bulunarak özellikle esnafların kaldırım işgali noktasında hassasiyet göstermelerini rica etti.

Kaldırım işgalinde kararlı olduğunu dile getiren Başkan Bilgin “Şehrin genel menfaatini sağlamak adına özellikle ana güzergâhlar, nüfus ve trafik yoğunluğu olan bölgelerde yapılan işgallerde kesinlikle toleransımız yok.” dedi.

Bilgin, “Zabıta personelimizce defalarca uyarılmalarına rağmen uyarıları dikkate almayan esnaflarımıza istemesek de cezai müeyyide uygulamak zorunda kalabiliyoruz. İnşallah hep birlikte bu şehrin daha güzel, daha tertipli ve daha yaşanabilir bir şehir olması noktasında el birliğiyle çalışmalarımıza devam edeceğiz.” diye konuştu.

Başkan Bilgin, ziyaretin sonundan personeli ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Bizim Sivas

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]