SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber, Haberler, Haberleri, SivasHaber, SıvasHaber, Sıvas, Son Dakika

Asansörlerde Yeni Uygulama

Asansörlerde Yeni Uygulama
Bu haber 19 Haziran 2017 - 9:56 'de eklendi

Asansörlerde Yeni Uygulama… Asansörlerin periyodik kontrolleri için yetki almak isteyen kuruluşlar, başvurularını elektronik ortamda gerçekleştirecek.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının “Asansör Periyodik Kontrolleri İçin Yetkilendirilecek A Tipi Muayene Kuruluşlarına Dair Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliği”, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Asansörlerde Yeni Uygulama

Buna göre, eski düzenleme kapsamında yetki almak isteyen A tipi muayene kuruluşu tarafından Bakanlığa yapılan başvurular, Bakanlık tarafından oluşturulan elektronik başvuru sisteminden gerçekleştirilecek.

Başvuru, MERSİS numarası, unvan ve adres, temsil ve ilzama yetkili şahsın orijinal imza sirküsü, internet sitesi adresi ve yetkili şahsın e-posta adresi, akreditasyon belgesi, muayene personelinin adı ve soyadı, TC kimlik numarası, mesleği, tecrübe süresi, tam zamanlı veya dış kaynaklı olma durumu, yetkisini tanımlayan personel listesi, tam zamanlı muayene personelinin sigorta kayıtları, vergi kayıt numarası gibi bilgi ve belgeleri içerecek.

Elektronik başvuru sisteminin kullanılmasına ilişkin usul ve esaslar Bakanlığın resmi internet sitesinden yayımlanacak.

Kaynak: http://ekonomi.haber7.com/ekonomi/haber/2358543-asansorlerde-yeni-uygulama

Güncel Haberler İçin tıklayınız.


POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA