Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Başkan Bilgin’den Aşık Veysel’in sazı ve şapka figürlerini barından anıt

Başkan Bilgin’den Aşık Veysel’in sazı ve şapka figürlerini barından anıt
19 Ekim 2020 - 20:46

Göreve geldiği ilk günden bu yana halka sormadan adeta adım atmayan Başkan Bilgin Sivaslıların gönlüne taht kurmuş durumda… Her kesime hitap etmeye çalışan ve ihmal edilmiş meselelere parmak basan Bilgin’in eserlerine bir yenisi daha eklendi. Halk Ozanımız Aşık Veysel adına yapılan ve sona gelinen anıt heykeli ile büyük ozanın ismi yaşatılmaya devam edecek.

Başkan Bilgin’den Aşık Veysel’in sazı ve şapka figürlerini barından anıt

Aşık Veysel’in sazı ve şapka figürlerini barından anıt vatandaşların ilgisine sunularak hatırasının yaşatılması amaçlanıyor.

“Ben giderim sazım kalır, dostlar beni hatırlasın.” sözüyle hafızalara kazınan ve aşık geleneğinin son büyük temsilcilerinden olan Aşık Veysel’in anıtı Belediye tarafından anmak ve yaşatmak için Alibaba Kavşağına yapıldı.

Kavşaktaki düzenleme ile bölge adeta rengarenk oldu.

Yaşadığı süre zarfında kaleme aldığı şiirleri ile gelecek nesillere insanlıktan yana öğütler veren usta ozan, artık anıt heykelinde anılacak. Belediye tarafından inşa edilen bu anıt Sivas’a ait semboller ve değerlerimizin gelecek nesillere aktarılması noktasında da büyük önem arz ediyor.

İlimizin bazı bölgelerinde kültürümüzü yansıtan önemli isimlerinin hatıralarını yaşatmak adına yapılan çalışmalara eklenen Aşık Veysel Anıt Heykelinin inşa edilmesinden dolayı çevre halkı değerlerimizin yaşatılmasından dolayı memnun oldular.

Büyük Sivas Haber

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]