SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Sivas Ambulans Helikopter’ine Ekim Ayında Kavuşuyor!

Sivas Ambulans Helikopter’ine Ekim Ayında Kavuşuyor!
Bu haber 22 Haziran 2018 - 16:09 'de eklendi

Sağlık Bakanlığı tarafından 4 Mayıs’ta ihalesi yapılarak Sivas’a tahsis edilen Ambulans Helikopter,  14 Ekim tarihinde Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi karşısında Rektörlük tarafından tahsis edilen alanda konuşlandırılarak, hizmet vermeye başlayacak.

Sivas Ambulans Helikopter’ine Ekim Ayında Kavuşuyor!

Konuyla ilgili Sivas Sağlık İl Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Türkiye’ de coğrafi yapı ve ulaşım şartları, nüfus yoğunluğu, meteorolojik şartlar ve stratejik bölgeler göz önüne alınarak 28 Ekim 2008 tarihinden itibaren Helikopter Ambulanslar kullanılmaya başlandı. Ülkemizde eksikliği hissedilen ve acil sağlık hizmetlerini dünyada örnek gösterilen bir düzeye ulaştıran hava ambulans hizmetleri ile uzak mesafeler kısalmış, organ nakli ve hızlı müdahale ile can kayıpları ve sakatlıkların önlenmesinde büyük aşama kaydedildi.  Sağlık Bakanlığı Tarafından 04.05.2018 tarihinde yapılan ihale ile İlimize Helikopter Ambulans tahsis edilmiştir. 14.10.2018 tarihinde hizmete sunulması planlanmaktadır. Helikopter Ambulans Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi karşısında Rektörlük tarafından tahsis edilen alanda konuşlandırılacak.Helikopter Ambulansın devreye girmesi ile beraber gerek mesafe, gerek coğrafi şartlar gerekse hava koşulları nedeniyle ulaşılmakta güçlük çekilen hastalara daha kolay ulaşılacak, hastaların il merkezi veya diğer illerdeki özellikli ileri tıp merkezlerine taşınması çok daha hızlı gerçekleştirilecek. Ülkemizde toplamda 17 ilde 19 Helikopter Ambulans hizmet veriyor.Bu hizmeti veren iller;  Ankara(2), İstanbul(2), İzmir, Antalya, Erzurum, Diyarbakır, Adana, Sivas, Bursa, Trabzon, Afyonkarahisar, Çanakkale, Kayseri, Konya, Malatya, Van.” (Memleket)

FACEBOOK HESABINLA YORUM YAP! ("Facebook'ta da paylaş" ı İşaretlemeyi Unutma! Yazılan yorumlardan yazarları sorumludur!)
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER