Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Sivas’ta Altın Tahvili / Altına Dayalı Kira Sertifikası Uygulaması

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sivas’ta Altın Tahvili / Altına Dayalı Kira Sertifikası Uygulaması
7 Kişi Okuyor
29 Mart 2018 - 16:08

Yastık altındaki 2 bin 200 ton altını yatırıma dönüştürmek için geçen yıl başlayan altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikasının ikinci turu, birçok il ile birlikte Sivas’ta da başladı. Geçen yıl 1. turu yapılan Altın Tahvili/Altına Dayalı Kira Sertifikası uygulamasının Sivas’da başarılı bir şekilde sonuçlanmasının ardından, 2. kampanya da ilk sırada Sivas yer aldı.

Sivas’ta Altın Tahvili / Altına Dayalı Kira Sertifikası Uygulaması

Hem yastık altındaki altınlarını ekonomiye katmak isteyen, hem de yüksek getiri elde etmek isteyen kişiler, ellerindeki 22 ve 24 ayar değerindeki altınlarını 26-30 Mart tarihleri arasında Ziraat Bankası Sivas Şubesi’nde, 09-11.04.2018 tarihleri arasında Kümbet Şubesi’nde ve 12-13.04.2018 tarihleri arasında tekrar Sivas Şubesi’nde devam edecek.

Kampanya ile fiziki altını bulunan gerçek kişi yatırımcılara belirli bir getiri sağlayarak yastık altındaki altınların ekonomiye kazandırılması amaçlanmakta. Bu amaçla Hazine Müsteşarlığı tarafından ihraç edilen Altın Tahvili/Kira Sertifikası ihracı sadece Ziraat Bankası tarafından yapılıyor. Bu ürünler fiziki altın karşılığı çıkartılacak, 6 ayda bir (yıllık 2,40) kupon ödemesi yapılacak.

Bu uygulama ile hem yastık altında duran altınların çalınma/kaybolma riskini ortadan kaldırılacak, hem de herhangi bir gelir vergisi kesilmeden altınların değerine değer katılmış olacak.

Kampanyaya katılanlar, Hazine Müsteşarlığınca yapılan ihracat sonrasında 6 ayda bir ürünün getirisi nakit olarak alınabilecek. Yatırımcı isterse 2 yıl sonunda fiziken çeyrek veya külçe olarak teslim alabilecek.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

  • Evet Aday Olmalı --> 72
  • Hayır Aday Olmamalı --> 266
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 05558981558