Sivaslı Erkan Öztürk Kayseri Şeker'ın Genel Kurul Toplantısına alınmadıBüyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

27 Ocak 2021 - 07:54

Sivaslı çiftçiye Kayseri Şeker’den büyük ayıp! İçeriye almadılar!

Son Güncelleme :

07 Eylül 2020 - 13:05


Sivaslı çiftçiye Kayseri Şeker’den büyük ayıp! İçeriye almadılar!

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanlığına adaylığını açıklayan Sivaslı çiftçi Erkan Öztürk, Kayseri Şeker Fabrikasının 67. Olağan Mali Genel Kurul Toplantısına alınmadı.

Sivaslı Erkan Öztürk Kayseri Şeker’ın Genel Kurul Toplantısına alınmadı

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin 67. Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı, Kayseri Şeker Fabrikası’nda gerçekleştirilirken dışarıda ise gergin dakikalar yaşandı.

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi adayı Sivaslı çiftçi Erkan Öztürk, toplantıya alınmadığını iddia ederek yönetim kurulu başkanı Hüseyin Akay için,”Akay yönetimi zorbalık ve kanunsuz iş yapmaktadır” diyerek tepki gösterdi.

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay ve çiftçilerin katıldığı, Pancar Ekicileri Kooperatifi 67. Olağan Mali Genel Kurulu toplantısı Şeker Fabrikası’nda gerçekleştirildi.

Toplantıya katılamayan Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi adayı Sivaslı Erkan Öztürk ise bu durumun karşısında Şeker Fabrikası’nın önünde basın duyurusu yaptı.

Aday Erkan Öztürk,”Buraya 67. Olağan Mali Kurul Toplantısı’na katılmak için gelmiş bulunmaktayım. Çiftçi belgem olmasına rağmen toplantıya alınmamış bulunmaktayım. Alınmama sebebim ise ‘kooperatife üye olmamam’ olarak gösterilmiştir. Halbuki kooperatif üyeliği herkesin anayasal hakkıdır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan, 65 yaşını doldurmamış ve çiftçi belgesi olan herkes kooperatife üye olma hakkına sahiptir. Bu da kooperatifin sözleşmesinde yazmaktadır. Kooperatif adaylığımı 2019 yılının Ekim ayında basın açıklamasıyla duyurmuştum. Bu tarihten sonra kooperatif üyeliğim için Bölge Müdürlüğü’ne gittiğimde kaydımın yapılmaması için personele talimat verildiğini gördüm. Çünkü personel beni gördüğünde kaçıyordu. Ben de bütün belgelerimi  noter kararı ve beraberinde 100 TL olan kayıt ücretimi dahi posta çekiyle gönderdim. Üyeliğimin sonucunu öğrenmek için Kayseri 4. Noterliği’nden de kooperatife ihtarname çektim. Lakin Kayseri şeker yönetimi hiçbir geri dönüş yapmadı. Ben de son çare olan kanuni hakkımı aramak için mahkemeye başvurdum” şeklinde konuştu.

“KAYSERİ ŞEKER FABRİKASI ÇOK ZOR DURUMDA”

Pancar Ekicileri Kooperatifi adayı Sivaslı Erkan Öztürk sözlerine şunları da ekledi: “Bunun haricinde sayın Hüseyin Akay’a maddi ve manevi tazminat davaları da açtım. Mali Kurul’a katılmak benim en doğal hakkımdır. Kooperatife üye olmak ise anayasal hakkımdır. Akay yönetimi burada zorbalık ve kanunsuz iş yapmaktadır. TV kanallarından ‘hodri meydan’ diyen Akay ne oldu da beni karşısında rakip olarak görünce geri vites yaptı? Ben buradan açık açık söylüyorum, Kayseri Şeker Fabrikası çok zor durumda. ”

“BAŞKAN HÜSEYİN AKAY ÇİFTÇİLERİ ZORLA BANKAYA BORÇLANDIRAN BİRİSİDİR”

Erkan Öztürk,”Hüseyin Akay bu fabrikanın başında ‘ali kıran baş kesen’  kabadayı tavrıyla zorbalık eden birisidir.  çiftçilere tehditlerle vekalet toplatan, çiftçileri zorla bankaya borçlandıran birisidir. Tek başıma kalsam dahi bu davamdan vazgeçmeyeceğim. Elimde tüm şekerin mali belgeleri vardır. 2017 yılında borç yokken yılda 160-200 milyon lira kazanan fabrika bu kadar devasa borcu nasıl yapar? Mali kurulda önce çıksın bunun  açıklamasını yapsın. Son sözüm şudur ‘hodri meydan gel’ dedin, geldik Abdurrahman Çavuş” şeklinde konuştu.

Büyük Sivas Haber

 

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.