Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Alim Yıldız “Sivas Basınımız Oldukça Güçlü”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Alim Yıldız “Sivas Basınımız Oldukça Güçlü”
7 Kişi Okuyor
10 Ocak 2017 - 12:46

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle ilimizde görev yapan yerel gazete, televizyon, dergi, internet gazeteleri ve haber ajanslarının temsilcileri ile sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Cumhuriyet Üniversitesi Sosyal Tesislerinde gerçekleşen programda konuşma yapan Rektör Yıldız, çalışan gazetecilerin, kamuoyunu bilgilendirme hususunda önemli bir görev üstlendiğini belirterek şu ifadelere yer verdi:

“Tüm çalışanların 10 Çalışan Gazeteciler gününü kutluyorum. Önemli bir görev yapıyorsunuz, kamuoyunu bilgilendirme noktasında. Güzel işler yapıyorsunuz. Basınımız bu anlamda oldukça güçlü. Ülkemizin geçirmiş olduğu hassas dönemde görev yaparken elbette sıkıntılarınız oluyor. Bütün kurumlarda olduğu gibi.

2017 yılının inşallah ülkemiz açısından, sizler açısından, üniversitemiz açısında hayırlar getirmesini temenni ediyorum. 2016 yılında ülkemizde önemli şeyler oldu. Allah’a şükür 2016 yılının 2.döneminde çok kötü günler yaşadık ama 2017 yılı için bir şey düşünürsek herhalde karanlıktan aydınlığa diye bir şey atmamız gerekir”

“VAR OLMA, YOK OLMA DURUMUNDAYIZ”

Ülkenin içerisinde bulunduğu durum olarak “var olma yok olma durumundayız” diyerek Rektör Kocacık,  “Tarih boyunca Anadolu’ya geldikten sonra doğudan ve batıdan sürekli taarruzların yapıldığını biliyoruz ülkemize karşı. Bu topraklar coğrafya açısından önemli topraklar ve burada yaşayan insanlar hep bedel ödemiştir. Bu açıdan da baktığımız zaman doğudan batıdan gelen seferler olmuştur…

Yüz yıllardır atalarımız bu topraklar uğruna şehit olmuşlar. Şuanda ülkemizin içinden geçtiği dönemde aynı. Var olma yok olma durumundayız. Biz mazlum coğrafya olarak kendimizi düşündüğümüz zaman son kalesiyiz. Herkes Balkanlar, Kafkaslar ve dünyanın herhangi bir yerindeki ülke bize bakıyor. Bizden bir yardım istiyor. Biz Şam’ı Edirne’den ayrı düşünemeyiz. Bağdat’ı Erzurum’dan ayrı düşünemeyiz. Buralar ortak kültürü oluşturduğumuz yerlerdir. Bu açıdan ülkemizin güçlü olması bütün mazlum coğrafya için önemlidir. Bu güçlülüğümüzü devam ettirmemiz için kardeşliğimizin pekiştirilmesi gerekiyor. Allah’a şükürler olsun ki, biz 15 Temmuz sonrasında şunu gördük, üzerime gelindikçe kenetlendik. Farklı siyasi partilere farklı düşüncelere mensup olan insanların bir araya geldiğini kenetlendiğini gördük. Her bir defasında örneği ekonomimizi güçsüzleştirmeye yönelik yapılan çalışmalarda da bunu gördük. Her felaketten birleşerek, bütünleşerek çıkıyoruz. Bu açıdan da önemli günler geçirdik. Yine ilerde de bu birlikteliğin devam edeceğini düşünüyoruz.” Dedi.

“ŞEHİT GAZETECİLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUM”

Sözlerine son olarak, Sivas basın sektöründe şehit olan gazetecilere değinen Yıldız, “Bugün sizin için özel bir gün ve kahvaltıda bir araya gelelim dedik. Bu vesileyle katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Şehit olan gazetecilerimiz var. İsmail Güneş, Adem Yavuz gibi. Kendilerini Rahmetle anıyorum” diyerek noktaladı.

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Büyük Sivas Haber

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

  • Evet Aday Olmalı --> 63
  • Hayır Aday Olmamalı --> 218
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 05558981558