Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Ali Babacan: Koronavirüs verilerine güven kalmadı

Ali Babacan: Koronavirüs verilerine güven kalmadı
Fatmanur Akkişi
Fatmanur Akkişi( [email protected] )
15 Eylül 2020 - 11:32
Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan koronavirüs rakamlarına inanmadığını söyleyen isimlerden biri de Ali Babacan oldu.

Ali Babacan: Koronavirüs verilerine güven kalmadı

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Habertürk canlı yayınında Kübra Par’ın konuğu oldu.

Geçtiğimiz günlerde koronavirüse yakalanan ve 8 gece hastanede yatan Ali Babacan, hastalığı çok ağır geçirmediğini söyledi.

Babasının koronavirüs nedeniyle yoğun bakıma alındığını söyleyen Ali Babacan, bu süreçte Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan koronavirüs rakamlarına değindi.

“VERİLERE GÜVEN KALMADI”

Babacan, “Gerçek koronavirüs tablosunun bütün şeffaflığıyla paylaşılması lazım. Sorunu olduğundan daha küçük gösterip ne yapmaya çalışıyorsunuz? Verilere güven kalmadı. Kriz yönetiminin en önemli metodu gerçeklerin paylaşılmasıdır. Gerçeklerden korkmadan virüsle mücadele edilmeli.” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU’NUN SÖZLERİNDEN SONRA YÜKSELEN SESLER

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun koronavirüs rakamlarına inanmadığını söylemesi üzerine muhalefet partilerinden benzer sesler yükselmeye başladı.

CHP Lideri’nin ardından Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da koronavirüs tablosuna inanmadığını dile getirmişti.-ensonhaber

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]