hava Bulutlu
DOLAR 19,0344 % % 0.05
EURO 20,4273 % % 0.21
GRAM ALTIN 1.210,14 % % 0,04
ÇEYREK A. 1.978,58 % % 0,04
BITCOIN 546.383 % 0.254
SON DAKİKAGoogle News

Sivas Mimarlar Odası İl Temsilcisi Akif Gencer istifa Etti!

Son Güncelleme :

20 Nisan 2020 - 20:04

Sivas Mimarlar Odası İl Temsilcisi Akif Gencer istifa Etti!

Sivas Mimarlar Odası Başkanı Akif Gencer istifa etti. Gencer istifa dilekçesini sosyal medya hesabından paylaşarak, Ankara Mimarlar Odası’na da tebliğ ettiğini açıkladı.

Sivas Mimarlar Odası İl Temsilcisi Akif Gencer istifa Etti!

Gencer’in istifa dilekçesi ekinde yazdıkları ise yenilir yutulur cinsten değildi. Gencer’in hedef tahtasında ise eski Mimarlar Odası İl Temsilcisi Serdar İnce başta olmak üzere Cami Projesi’ne dava açmak isteyen mimarlar vardı.

Gencer’in paylaşımı şöyle;

Bu güne kadar odaya ve temsil ettiğim makama zarar vermemek adına sustum. Fakat ekteki istifa dilekçemde de kısmen belirttiğim süreci ayrıntılandırmak isterim.

Öncelikle Sivas Merkez Camii projesine dava açmak niyetiyle toplanan bir grup mimar arkadaşımın ele geçirdiği odamızın sosyal medya hesabından servis ettiği gibi ne makam sevdalısıyım ne de bir kahramanlık peşindeyim.

Gerektiği zaman sorumluluğu nasıl üstlendiysem, makamları da elimin tersiyle itmesini bilirim.

Asıl siyasi ve sivil toplum alanında nerede bir koltuk olursa aday olup bana bu ithamda bulunanlar kimlerdir bunu kamuoyu yakından bilmektedir.

Külliye’ye gittiği için görevden alındığını iddia eden ama aslında böyle olmayan, durumu bu şekilde kamuoyuna servis ederek kahramanlık peşine düşenler bugün bizim dik duruşumuzu sorgulamaktadır.

Ben birileri gibi önce Milletvekilliği, olmadı AK Parti İl Başkanlığı, ardından Belediye Başkanlığı gibi makamlara peş peşe aday olan bir isim asla olmadım olmayı da uygun bulmuyorum.

Bunu her meslektaşımızın midesinin kaldıracağını da düşünmüyorum.

Bu da yetmemiş gibi şimdi odamızın imkanlarıyla nam salmış olan bu ismin AK Parti’de aradığını bulamayınca yeni kurulan partilere de göz kırptığı da ayan beyan ortadadır.

Arkadaşımıza en azından bu yolda başarılar diliyorum.

Ayrıca odamızın mahremi olan sosyal medya ve whatsapp yazışmalarımızı çarşaf çarşaf ortalarda sergileyen edepsizleri de bu vesileyle edebe davet ediyorum.

Bu ve diğer isimlerin geçmişte Ankara Mimarlar Odası ile karşı karşıya gelmiş gibi yapıp, kendisine bu yolla siyasi rant elde etmiş olan isimlerin bugün Ankara Mimarlar Odasının ağzıyla konuşması ve oranın davulunu çalması da anlaşılır gibi değildir. Bu arkadaşlarımızın samimiyet ölçüsü buradan da anlaşılmaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Gencer’in istifa dilekçesinde yer alan ifadeler şöyle;

“Odamızın uzun zamandır gündeminde olan Sivas Merkez Camii Projesi ile ilgili odamız üyeleri ve Ankara Mimarlar Odası Şubesi ile görüş ayrılığına düştüğümüz kamuoyunun malumudur.

Öncelikle tekrar belirtmem gerekirse şahsım Akif Gencer olarak Sivas Merkez Camii projesine asla karşı değilim.

Bu süreçte bilgim ve onayım dahilinde olmadan Sivas Mimarlar Odası sosyal medya hesaplarımızdan Camii Projesi aleyhinde bazı paylaşımların yapılması, Ankara Mimarlar Odası’na odamıza kayıtlı bir grup mimarın dava açılması için bilgi belge ulaştırması bu kararı almamın son aşaması olmuştur.

Ankara Mimarlar Odası’nın Sivas Merkez Camii’ne açtığı davanın tarafıma tebliği bugün resmi olarak yapılmıştır.

Yaşanan bu gelişmeler sonrası uygun çalışma ortamının kalmaması nedeniyle Sivas Mimarlar Odası il Temsilciliği görevimdem istifa ediyorum.”

ŞİMDİ NE OLACAK?

Şimdi kamuoyu Merkez Cami Projesi sürecinin ne olacağını, Mimarlar Odası yeni temsilciliğine kimin getirileceğini ve oda üyelerin nasıl hareket edeceğini merakla bekliyor.

Büyük Sivas Haber

 

 

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.