Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler


BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

AK Parti Koyulhisar 7. Olağan Kongresi Gerçekleştirildi

AK Parti Koyulhisar 7. Olağan Kongresi Gerçekleştirildi
2995
12 Eylül 2020 - 22:15

AK Parti Koyulhisar 7. Olağan Kongresi, AK Parti Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu, İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş, AK Parti Kadın Kolları Sivas İl Başkanı Arzu Polat, AK Parti Sivas İl Başkan Yardımcıları, İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve teşkilat mensuplarının katılımı ile gerçekleştirildi.

AK Parti Koyulhisar 7. Olağan Kongresi Gerçekleştirildi

Divan Başkanlığını Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya’nın yaptığı kongremiz Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Kongrenin açış konuşmasını gerçekleştiren Koyulhisar İlçe Başkan Caner Kara, “Allah’ıma şükürler olsun ki Recep Tayyip Erdoğan’a hizmet etmek için bizlere bu görevi layık gördünüz, bundan sonra devam dediniz. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bugüne kadar yönetimde görev alan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum bu bir bayrak yarışı bundan sonraki görev alan arkadaşlarıma başarılar diliyorum” dedi.

Kara’nın ardından kürsüye gelen İl Başkan Hakan Aksu, 7. Olağan kongremizi gerçekleştiriyoruz. AK Parti’de kongreler yenilenmenin güçlenmenin ve önümüzdeki süreçlere daha güçlü bir şekilde girmenin kavşaklarından birisidir. İnşallah bizde burada ilçe başkanımızla beraber yeni yönetimiyle yenileniş, güçlenmiş bir Koyulhisar Teşkilatı ile 2023 yılına hazır bir şekilde yürüyeceğiz. Ben özellikle Kurucu ilçe başkanımızdan bu tarafa görev yapmış tüm ilçe başkanlarımıza teşekkür ediyorum, yönetim kurulu üyelerine, Gençlik kollarına, Kadın Kollarına, Belediye Meclis Üyelerimize, İl Genel Meclisi Üyelerimize teşekkür ediyorum. Onlar eğer bu davamıza destek olmasalardı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında ses vermeselerdi, Bugün Ortadoğu’da, Bugün Karadeniz’de, Bugün Ege’de Recep Tayyip Erdoğan’ın sesi bu kadar güçlü çıkmayacaktı” şeklinde konuştu.

Son olarak Konuşan Sivas Milletvekili Semiha Ekinci ise AK Parti döneminde Koyulhisar ilçemize yapılan yatırımlar hakkında bilgi vererek, “Koyulhisar bizim için önemli, Koyulhisar’da AK Parti hükümetleri olarak yaptığımız hizmetler hız kesmeden devam ediyor, TOKİ Konutlarından Öğretmen evine kadar ki ilçelerimiz arasında yaptığımız en güzel öğretmenevi emin olabilirsiniz ki Koyulhisar’a yaptığımız öğretmenevi. Yine TOKİ Tarafından 370 konut kazandırıyoruz. Burada işyerleri camisi ile birlikte kompleks halinde. İlçe Emniyet Müdürlüğü Binamızı yeniliyoruz. Orman İşletme Müdürlüğü Binamızı inşallah en kısa zamanda yapacağız, okullarımız, yollarımız yani bunları siz birebir yaşadığınız için saymamıza gerek yok bunları siz görüyorsunuz. Gördüğünüz için de 19 Yıldır Recep Tayyip Erdoğan’a onun kadrolarına, dava arkadaşlarına yetkiyi veriyorsunuz. Eğer bugün Amerika seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’ın ismi belirleyici olarak geçiyorsa bir başkan adayı biz dostlarımızla birlikte seçimli yada seçimsiz, seçimsiz nedir onu bilmiyoruz bugünde 12 Eylül’ün yıldönümü, ülkemiz darbelerden çok çekti. Ama şunu da söyleyelim 15 Temmuz Akşamı bu necip millet darbelere darbe yaptı. 15 Temmuz’dan sonra Türkiye’de hiç kimsenin bir daha bırakın darbe yapmayı, aklından dahi geçireceğini sanmıyorum. Ama hala birileri Amerika Başkan Adayından, Fransa Cumhurbaşkanından medet umuyor. Cumhur ittifakı olarak üzerimizde önemli bir sorumluluk var 2023 seçimlerine gider iken almış olduğumuz oy oranından daha fazla oy alarak Cumhurbaşkanımızın ülkemize 19 yılda kazandırdıkları için teşekkür amacıyla hem de Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında tam bağımsız Türkiye için Koyulhisar her zamankinden daha fazla destek verecektir.” Şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Koyulhisar İlçe Teşkilatının Faaliyet Raporu, Gelir – Gider Bilançosu okunarak tebliğ edildikten sonra seçime geçildi. Tek Liste ile gidilen seçimde Mevcut Başkan Caner Kara, tekrar ilçe başkanlığı görevine seçilerek güven tazeledi.

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]