Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

AK Parti Akıncılar 7. Olağan Kongresi Gerçekleştirildi

AK Parti Akıncılar 7. Olağan Kongresi Gerçekleştirildi
Fatmanur Akkişi
Fatmanur Akkişi( [email protected] )
12 Eylül 2020 - 22:08

AK Parti Akıncılar 7. Olağan Kongresi, AK Parti Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu, İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş, AK Parti Kadın Kolları Sivas İl Başkanı Arzu Polat, AK Parti Sivas İl Başkan Yardımcıları, İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve teşkilat mensuplarının katılımı ile gerçekleştirildi
Divan Başkanlığını Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya’nın yaptığı kongremiz Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

AK Parti Akıncılar 7. Olağan Kongresi Gerçekleştirildi

Kongrenin açış konuşmasını gerçekleştiren Akıncılar İlçe Başkanı Yakup Noyan, kongrenin hayırlar getirmesini dileyerek, “Ben görev sürecim boyunca iki seçim geçirdim, birisi Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçimi ile Yerel Seçimleri gerçekleştirdik. Biz tek tek insanlarla görüşmemiz lazım, Belediye Başkanıma dedim sen eşini alacaksın her eve uğrayacaksın, bizde teşkilat olarak bütün vatandaşlarımızla tek tek görüştük ve hizmeti sadece AK Parti’nin yapacağını anlattık ve sandıklardan AK Parti çıktı, Akıncılar kazandı” diye konuştu.

Noyan’ın ardından konuşan İl Başkanı Hakan Aksu ise, “Pandemi dolayısıyla kalabalık, coşkulu kongrelerimizi bu dönem gerçekleştiremiyoruz, bu dönem, açık havalarda delegelerimizin katıldığı sınırlı katılımcılar ile kongrelerimizi gerçekleştiriyoruz. Kongremizin Akıncılar İlçemize hayırlı olmasını Cenabı Hak’tan diliyorum. Akıncılar AK Parti kurulduğu günden bu tarafa her zaman partimize destek vermiştir. 2002 Yılında ben AK Parti İl Başkan Yardımcısı olarak gelip gittiğim süreç içerisinde her zaman AK Parti’nin yanında oldu Akıncılar. Hacı Bekir abimiz ile çıktık biz bu yola, Hacı Bekir Abimiz ile birlikte partimizde görev almış tüm başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerine, Gençlik kollarına, Kadın Kollarına, Belediye Meclis Üyelerimize, İl Genel Meclisi Üyelerimize teşekkür ediyorum. 2001 yılından bu tarafa onlar bu gayreti desteği vermeselerdi bugün Recep Tayyip Erdoğan’ın sesi Karadeniz’de, Akdeniz’de güçlü çıkmazdı. Son yerel seçimlerde de Hasan Şen Başkanımızı seçerek desteğinizi yinelediniz. İnşallah Yakup Abimiz başkanlığında oluşturulacak yeni güçlendirilmiş teşkilatımız ile birlikte inşallah Akıncılar 2023 Yılında da hem Sivas’ta hem de Genel Merkez’de sesini duyuracak” diye konuştu.

Son olarak Konuşan Sivas Milletvekili Semiha Ekinci ise, “AK Parti’de kongreler düğün bayram havasında geçer, Yakup Abimizin söylediği gibi bugün hepimiz 19 yaşımızdayız o nedenle partimizin en hareketli, en bereketli dönemini yaşıyoruz birlikte. Fakat Pandemiden dolayı, Covid salgınından dolayı sınırlı sayıdaki delegelerimizle açık havada kongrelerimizi devam ettiriyoruz. Ak Parti’mizin kurulduğu günden bu tarafa Akıncılar bizim kalelerimizden birisi oldu. Dört dönemdir Belediyemizi AK Partimize teslim ettiniz. Bugün hangi hizmetlere bakarsanız bakın AK Parti’nin hizmetlerini görüyorsunuz. Yollardan Hastanelere, okulundan kütüphanesine kadar her şey de AK Parti’nin imzası var. Bu hizmetleri yaparken sizin 19 Yıldır Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında durmanızın soncudur bunlar. Sizler 19 Yıldır Recep Tayyip Erdoğan’a ve onun yol arkadaşlarına desek olmamış olsa idiniz bugün biz ne Karadeniz’de doğalgazı bulabilirdik, Ne Akdenizde Petrol arama cesareti gösterebilirdik ki son dönemlerde görüyoruz Amerika Başkan adayı diyor ki bizim Türk Halkı ile sorunumuz yok, Erdoğan’la sorunumuz var. Diyor ki biz dostlarımızla birlikte, seçimde yada seçimsiz, yani o seçimsiz nedir onu biz bilmiyoruz ama, seçimli yada seçimsiz Erdoğan’ı indireceğiz gibi beyanlarda bulunabiliyorlar. Bugün 12 Eylül’ün yıldönümü, biz ülke olarak Darbelerden çok çektik. Herkes şunu bilsin ki 15 Temmuz’da darbeyi önleyen bir millet var. O milletin ardından dimdik duran Recep Tayyip Erdoğan var, Avrupa da, Amerika da, Macron’da bunu bilmiyorlar” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Akıncılar İlçe Teşkilatının Faaliyet Raporu, Gelir – Gider Bilançosu okunarak tebliğ edildikten sonra seçime geçildi. Tek Liste ile gidilen seçimde Mevcut Başkan Yakup Noyan, tekrar ilçe başkanlığı görevine seçilerek güven tazeledi.

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]