Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

“Dünya Ağız Diş Sağlığı Günü” Kapsamında Program Düzenlendi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“Dünya Ağız Diş Sağlığı Günü” Kapsamında Program Düzenlendi
12 Kişi Okuyor
21 Mart 2018 - 17:10

Sivas’ta, “Dünya Ağız Diş Sağlığı Günü” kapsamında program düzenlendi.

“Dünya Ağız Diş Sağlığı Günü”

Cumhuriyet Üniversitesinden (CÜ) yapılan yazılı açıklamaya göre, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanlığı tarafından ağız ve diş sağlığının vücut sağlığı üzerine etkileri konusunda bilinç oluşturmak amacıyla, “Dünya Ağız Diş Sağlığı Günü” konulu serginin açılışı gerçekleştirildi.

Serginin açılışına CÜ Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Hubbezoğlu, öğretim elemanları ile öğrenciler katıldı.

Programda konuşan Hubbezoğlu, İl Sağlık Müdürlüğü ve Diş Hekimleri Odasının katkılarıyla etkinliği düzenlediklerini belirtti. Vatandaşları ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendirmek açısından bazı etkinlikler gerçekleştireceklerini ifade eden Hubbezoğlu, “Bu özel gün vesilesiyle ağış diş sağlığı konusunda farkındalık oluşturmanın yanı sıra diş hekimliğini tüm paydaşlarını ile bir arada olmanın haklı gururunu yaşamaktayız.” ifadelerini kullandı.

Rektör Yıldız ise diş rahatsızlığının bütün vücudu etkilediğini vurgulayarak, yapılan etkinliklerin insanları bilgilendirme açısından önemli olduğunu belirtti. Üniversitelerin sadece bilim üreten yerler olmadığını, aynı zamanda halkı bilinçlendiren, halka bilgi veren yerler olduğunu anlatan Yıldız, sergide emeği geçenlere teşekkür etti.

Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri tarafından Merkezi Amfide, ağız ve vücut sağlığı konulu 36 farklı poster sunumu ve sergisi, Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde ise sağlıklı beslenen dişler konulu sergi açıldı.

Atatürk Kongre Müzesi yanındaki alanda ise Diş Hekimliği Fakültesi, İl Sağlık Müdürlüğü, Ağız Diş Sağlığı Merkezi ve Sivas Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından vatandaşlara ağız-diş muayene otobüsünde ağız ve diş sağlığı taraması yapılarak diş fırçası ve diş macunu dağıtıldı.(AA)

Sivas Haberleri

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

  • Evet Aday Olmalı --> 65
  • Hayır Aday Olmamalı --> 234
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 05558981558