hava
DOLAR 18,6391 % % 0.01
EURO 19,4347 % % 0
GRAM ALTIN 1.052,01 % % 0,02
ÇEYREK A. 1.720,04 % % 0,02
BITCOIN 315.721 % 0.388
SON DAKİKA




Google News

Her STK’nın Üzerine Düşen Önemli Görevler Var! Adayız!

Son Güncelleme :

29 Mart 2018 - 15:49

Her STK’nın Üzerine Düşen Önemli Görevler Var! Adayız!

Bizim Sivas Gazetesinde yer alan Hakan Bakar’ın haberine göre, “Yönetimdeki Odalarımızın yönetim kurulu üyeleriyle birlikte, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları birliğinin Mayıs ayında yapılacak olan 2018 yılı olağan genel kurulunda, “Esnaf Ve Sanatkarımızın Hizmetine Talibiz” dedi. Adayız…

Her STK’nın Üzerine Düşen Önemli Görevler Var! Adayız!

Aytak Başkan adaylığı açıklamasında “mevcut yönetimin yanlışlarına karşı durmak adına başta ülkemiz ve şehrimize hizmet etmek için, tüm esnaf ve sanatkarımızın ve kamuoyunun vermiş olduğu haklı tepkiye sessiz kalmayacaklarını” söyledi.

Sivas´ta bir otelde yönetim kurulu ve basın mensupları ile bir araya gelen Sivas Elektrikçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sadi AYTAK, Mayıs ayında yapılacak olan Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları birliği için Başkan Adaylığını açıkladı.

Başkanlık için adaylığını açıklayan Aytak Esnaf ve sanatkar meslek kuruluşları, bir ülkenin çağdaş devletler seviyesine ulaşmasının can damarı olarak hizmet vermektedir. Her kurumun, her STK´nın üzerine düşen önemli görevler olduğunu ve bu görevi yerine getirmekte tereddüt etmenin bile, düşmanları sevindirmekten başka bir şeye yaramayacağını, bizler gibi vatan ve bayrak hassasiyetleri yüksek seviyede olan bireyleri de vazifeye çağırdığını dile getirerek konuşmasına şöyle devam etti.

“STK´LAR GELİŞEN BÜYÜYEN TÜRKİYE´YE AYAK UYDURMAK ZORUNDALAR”

Aytak: “Esnaf ve sanatkarlarımızın daha güçlü temsili ve beraberliğinin sağlanması da, güçlü Türkiye güçlü Sivas yolunda önemli bir mihenk taşıdır. Sivas yereline ilişkin yaşanan sorunları kamuoyu ile paylaşmayı ve çözüm noktasında temsil edeceğimiz makam açısından etkin bir rol almayı görev olarak görüyoruz. Artık yerinde sayan bir Türkiye olmadığına göre yerinde sayan, yıllardır bir proje üretemeyen, temsil ettiği kişi ya da toplumların menfaatine en küçük bir etkinliği bile başaramayan bir kurumun, varlığından söz edilemez. Artık tüm kurumlarımız, tüm STK´larımız, gelişen büyüyen Türkiye´ye ayak uydurmak zorundadır. Bu saatten sonra durağan, işlevsiz tüm kurumlar etkinliğini yitirecek ve de yitirmeye başlamıştır” şeklinde ifade etti.

“ÇALIŞAN, ÜRETEN, GELİŞTİREN BİR ODA OLACAĞIZ”

Genç, vizyon sahibi, dinamik ve proje üretebilen insanların sahaya inmesinin vaktinin gelip geçmekte olduğunu hatırlatan Aytak : “Yarının çok geç olması bireylere değil, başta ülkemiz olmak üzere, güzide şehrimiz Sivas içinde telafi edilemeyecek kayıpların olacağı anlamına gelecektir. Bugün bir araya gelmiş olan bizler gibi, aramızda olamayan ancak kalbi bizlerle ve şehrimizle atmakta olan çok değerli il ve ilçe Esnaf ve Sanatkar Teşkilatlarının da tek gayesi ve amacı budur. Çalışmayı, üretmeyi, gelişmeyi ve geliştirmeyi, temsilcisi olduğum tüm kuruluşların ve mensuplarının kazanımlarını önce milli bir görev, sonra insanlık erdemi sayıyoruz” diyerek konuştu.

“ESNAFTA BİRLİK BİRLİKTE DEĞİŞİM VAKTİ”

Başkan adaylığı açıklamasında “mevcut yönetimin yanlışlarına karşı durmak adına başta ülkemiz ve şehrimize hizmet etmek için, tüm esnaf ve sanatkarımızın ve kamuoyunun vermiş olduğu haklı tepkiye sessiz kalmayacaklarını” söyledi.

“ESNAF VE SANATKARIMIZIN HİZMETİNE TALİBİZ”

Aytak: “Yönetimdeki Odalarımızın yönetim kurulu üyeleriyle birlikte, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları birliğinin Mayıs ayında yapılacak olan 2018 yılı olağan genel kurulunda, ilimizin en büyük kamu kurumu niteliği taşıyan sivil toplum kuruluşu olan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğimize genç dinamik ve odasında çok sayıda başarılara imza atan başkan ve yöneticilerimizle, birlik yönetimine aday olup, şahsımız ve yol arkadaşlarımızla beraber Esnaf ve Sanatkarımızın hizmetine talip olduğumuzu sizlerle paylaşmak isteriz. Bu hareketimize ve kutlu yürüyüşümüze katılacak çok değerli oda başkanı ve yöneticilerinin de heyecanının farkındayız. Kararımızın Sivas´a ve Sivas Esnaf-Sanatkarına şimdiden hayırlara vesile olmasını cenab-ı haktan diliyor, Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” diye ifade etti.

Esnaf odaları için Başkan Adaylığını açıklayan Sivas Elektrikçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sadi Aytak´ın yönetim kurulunda ise şu oda başkanları yer almakta. “Sivas Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası Başkanı Mehmet AKGÜL, Sivas Lokantacılar ve Kebapçılar Esnaf Odası Başkanı Nazım YİĞİT, Sivas Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Adem ARGIN, Sivas Demirciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Harun KOÇ, Sivas Tenekeciler ve Madeni İşler Esnaf Odası Başkanı Hamdi Çelik´ten oluşmakta.

Bizim Sivas








YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol