REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

İftarını Açık Havada Yapmak İsteyenler Paşabahçe’yi Tercih Ediyor


İftarını Açık Havada Yapmak İsteyenler Paşabahçe’yi Tercih Ediyor
Reklam Ver 05444331555
15 Mayıs 2019 - 18:24

Bolluk ve bereket ayı olan Ramazan ayında iftarlarını açık havada yapmak isteyen vatandaşlar Paşabahçe Mesire alanını tercih ediyor.

İftarını Açık Havada Yapmak İsteyenler Paşabahçe’yi Tercih Ediyor

Özellikle hafta sonu tabiri caizse iğne atsan yere düşmeyecek olan Paşabahçe’de vatandaşlar hep birlikte oruç açıyor. Ramazan ayının yaz aylarına denk gelmesi nedeniyle açık alanlarda iftar yapmayı tercih eden vatandaşlar, saatler önceden bölgeye giderek kamelyaların üzerine piknik sepeti veya çantalar bırakılıyor.

Yaz aylarında dolup taşan ancak Ramazan ayında oldukça sakin günler geçiren Paşabahçe’deki kamelyaların sayısının artırılması bekleniyor. Mesire alanında oturacakları kamelya bulabilmek için erken saatlerden itibaren Paşabahçe’ye giden vatandaşlar ise, iftar saatine kadar mecburen o bölgede vakit geçirmek zorunda kalıyor. İftar zamanına az bir zaman kala mangallarını yakarak, hazırlıklar yapmaya başlayan vatandaşlar, ezanla birlikte açık alanda oruçlarını açıyorlar. Akşam soğuğuna aldırış etmeyen iftarı yapan vatandaşlardan bazılarının, rüzgar ve soğuktan korunmak amacıyla kilim veya naylonla kamelyaların etrafını kapattığı da gözlendi.

KAPASİTE YETMİYOR

Paşabahçe piknik ve mesire alanına talebin çok fazla olması bazı sıkıntıları da beraberinde getiriyor. Ramazan ayı olması nedeniyle açık havada oruçlarını açan vatandaşlar, iftar sonrası namaz kılmak için camiye akın ediyor. Aşırı yoğunluk nedeniyle abdesthane ve tuvaletlerde kuyruklar oluşuyor. Günlerin uzun olması ve iftar saatinin geç açılması nedeniyle açık alanları tercih ettiklerini belirten vatandaşlar, talebin fazla olması nedeniyle kamelya bulmakta zorlandıklarını söylediler. Çalışmaların yetersiz olduğunu vurgulayan vatandaşlar, Paşabahçe Mesire alanındaki kamelya sayılarının artırılması gerektiğini çevre düzenlemelerinin biran önce tamamlanması talep ettiler. (Memleket)

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - buyuksivashaber@gmail.com