Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler


Açık Havada Sigara içmenin Cezası 390 TL Olarak Belirlendi


Açık Havada Sigara içmenin Cezası 390 TL Olarak Belirlendi
1340
09 Ekim 2019 - 18:26

Yayaların yoğun olarak kullandığı 11 noktaya, 390 liralık sigara yasağı geldi. Yerel Faaliyetler Kanunu kapsamında aldığı kararla her gün binlerce kişinin ziyaret ettiği kentin merkezi konumundaki Bourke Caddesi ile yayaların yoğun olarak kullandığı 11 noktada, tütün mamullerinin kullanımını yasakladı.

Açık Havada Sigara içmenin Cezası 390 TL Olarak Belirlendi

Yerel Faaliyetler Kanunu kapsamında aldığı kararla her gün binlerce kişinin ziyaret ettiği kentin merkezi konumundaki Bourke Caddesi ile yayaların yoğun olarak kullandığı 11 noktada, tütün mamullerinin kullanımını yasakladı.

“BOURKE CADDESİ’NDE RAHAT NEFES AL”

Dünyanın en yaşanılabilir şehirleri sıralamasında yedi kez üst üste birinci seçilen kentte, “Bourke Caddesi’nde Rahat Nefes Al” sloganıyla alınan karar, 4 Ekim’de yürürlüğe girdi. Yasaklar çerçevesinde caddelerin girişindeki güvenlik bariyerlerine, elektrik direklerine, çöp kutularına, panolara ve yerdeki parkelere İngilizce’nin yanı sıra Arapça ve Çince uyarılar yerleştirildi.

390 LİRA CEZA KESİLECEK

Avustralya’nın en kalabalık ikinci şehri ve Victoria eyaletinin başkenti olan Melbourne’de, sigara yasağına uymayanlara 100 Avustralya doları para cezası (yaklaşık 390 lira) verilecek. En düşük sigara paketi fiyatının 20 dolardan başladığı ülkede; havaalanlarında, toplu taşıma araçlarında, hükümet binaları, plajlar, bazı caddeler, hastane girişleri gibi birçok alanda sigara yasağı uygulanıyor.

KENT SAKİNLERİ UYGULAMADAN MEMNUN

Bourke Caddesi’ne alışverişe geldiklerinde sigara dumanından rahatsız olduğunu dile getiren Lynn Vorne, “Çok mutluyum çünkü sigara kullanmıyorum. Yanımda fütursuzca sigara içenlerden rahatsız oluyordum. Yani sigara içenler olmadığı için mutluyuz, çok mutluyum.” ifadesini kullandı. en son haber

Büyük Sivas Haber


Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

  • Evet --> 111
  • Hayır --> 403
  • Karasızım --> 34
  • Fikrim Yok --> 23
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - buyuksivashaber@gmail.com