Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

4/A’da Hedef 100 Bin Çalışan

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
4/A’da Hedef 100 Bin Çalışan
14 Kişi Okuyor
24 Eylül 2018 - 13:35

Sivas´ta 4/A kapsamında çalışan sigortalı sayısını 96 bin kişi olarak açıklayan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Kadir Boztepe, “Bu sayıyı kısa sürede 100 binin üzerine çıkararak Sivas´a katkı sağlamayı hedefliyoruz. 100 bin hedefinin tutturulmasında özel sektörde faaliyet gösteren büyük firmaların rolü önemli” dedi.

4/A’da Hedef 100 Bin Çalışan

Güncel verilere göre ilimizde 4/A kapsamında çalışan kişi sayısını 96 bin olarak açıklayan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)  İl Müdürü Kadir Boztepe, bunu 100 bin bandına çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Hedefin tutturulmasında Organize Sanayi Bölgesi´nde (OSB) faaliyet gösteren firmaların önemli bir rolünün olduğunu dile getiren Boztepe, Demirağ Organize Sanayi Bölgesi işsizlik noktasında önemli adım atılacağını belirtti.

“YENİ FİRMALARIN SİVAS´A GELMESİ GEREKİYOR”

İl Müdürü Boztepe, “SGK İl Müdürlüğü olarak kurumsal firmalarla birlik ve beraberlik içerisinde kayıt dışı istihdamın önlenmesi ve iş sağlığı ve güvenliği konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Sivas´ta şu anda 96 bin 4/A sigortalı çalışan var ama biz bu sayıyı en kısa sürede 100 binin üzerine çıkararak Sivas´a bir katkı sağlamayı hedefliyoruz. 100 bin hedefinin tutturulmasında özel sektörde faaliyet gösteren büyük firmaların rolü önemli. Yeni firmaların da Sivas´a gelmesi gerekiyor. Sayın Milletvekilimiz İsmet Yılmaz ve Sayın Valimiz Davut Gül´ün çabalarıyla çok şükür ikinci Organize Sanayi Bölgesi´nin projesi hazırlandı ve ihalesi yapıldı. İnşallah en kısa zamanda Sivas´ta sigortalı çalışan sayılarında artış olacağını umut ediyoruz” dedi. (İrade)

Büyük Sivas Haber

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

  • Evet Aday Olmalı --> 72
  • Hayır Aday Olmamalı --> 266
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 05558981558