Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler


BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

CHP’li Karasu’dan 30 Ağustos mesajı

CHP’li Karasu’dan 30 Ağustos mesajı
4676
29 Ağustos 2020 - 13:20

CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, 30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesiyle yayımladığı mesajda 26 Ağustos 1922 Cumartesi günü başlayan ve milletimizin bağımsızlık haykırışının sembolü olan Büyük Taarruzumuz 30 Ağustos günü kesin bir zafere dönüşmüştür ifadelerini kullanırken, ‘’uzun bir süre boyunca işgal altında bulunan Anadolu toprakları, 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da ulaşılan zaferle düşmandan temizlenmiştir’’ dedi.

CHP’li Karasu’dan 30 Ağustos mesajı

Karasu, 30 Ağustos’un sadece askeri bir zafer olmadığını, büyük zaferi anlamak için cumhuriyet devrimlerine tekrar tekrar bakmak gerektiğini vurgularken, ‘’Büyük zaferin ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Artık barışın tatlı güneşi gecikmeyecektir’ sözleri zaferin anlamını ve milletimizin barışa, huzura ve kardeşliğe olan açlığını bir kez daha gözler önüne sermiştir. Bu nedenle 30 Ağustos ‘’Yurtta sulh cihanda sulh’’ politikasının temel taşıdır’’ ifadelerini kullandı.

‘CUMHURİYET KADROLARIYLA HESAPLAŞMAK İSTEYEN BİR ZİHNİYETLE KARŞI KARŞIYAYIZ’

AKP’nin 30 Ağustos kutlamalarını yasaklamasına ilişkin de konuşan Karasu, ‘’Bugün türlü bahanelerle bayram kutlamalarını yasaklamaya çalışan, 30 Ağustos ruhunu anlamayan, cumhuriyet ve cumhuriyet kadrolarıyla hesaplaşmak isteyen bir zihniyetle karşı karşıyayız’’ dedi.

Bazı illerde, valilik bünyesinde gerçekleştirilen ve siyasi parti, sivil toplum örgütlerinin katılımıyla gerçekleşen çelenk sunma törenlerinin de iptal edildiğini kaydeden Karasu, ‘’İktidar her konuda olduğu gibi pandemi tedbirlerinde de ciddiyetten ve samimiyetten uzak. Ahlat’ta, Malazgirt’teki etkinliklerde bulaşmayan virüs, kent meydanlarındaki çelenk törenlerinin iptalinde bahane olarak kullanılıyor’’ dedi.

Cumhuriyet ve Atatürk sevgisinin önünde hiçbir gücün durmayacağını kaydeden Karasu, ‘’Ne yaparlarsa yapsınlar, gerekli tedbirleri alarak büyük bir coşkuyla 30 Ağustos’u kutlayacağız’’ ifadelerini kullandı.

Karasu mesajına şu sözlerle son verdi:

‘’Bu duygu ve düşüncelerle, büyük zaferimizi bir kez daha kutluyor, başta Başkomutanımız Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyorum.’’

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]